Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Darování nemovitosti od P. - Re: darování nemovitosti nabyvatel - obdarovyný musí být...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 5. 2008 8:12

  P. (neregistrovaný) 90.176.233.---

  Re: darování nemovitosti
  nabyvatel - obdarovyný musí být přímo bratr jmenovitě, nebo pokud chcete oba dva majitelé tak také jmenovitě. ano s tou daní to asi tak bude. Nechcete raději darovat svému manželovi a např. během příštího roku manžel daruje bratrovi?

 • 30. 5. 2008 8:50

  kaja (neregistrovaný) 217.77.165.---

  Re: darování nemovitosti
  takže stačí napsat, že obdarovaný je XY a nemusí se psát, že přijímá výhradně do svého vlastnictví nebo nejaké jiné specifikace apod?stačí jeden obdarovaný (právě aby se zbytečně nedanilo víc než je třeba:)), tak snad to tak bude stačit.
  darovat nadvakrát asi nepůjde, protože jednak kdoví, jak dlouho bude osvobození platit a hlavně majetek se sice na katastru jako sjm, nicméně manželé rozvedení.
  takže daň z příjmu nemá s darováním nic společného????????????,

 • 30. 5. 2008 10:48

  P. (neregistrovaný) 90.176.233.---

  Re: darování nemovitosti
  Abych se přiznala trochu tápu! Vy a Váš manžel máte nemovitost 1/2 je jmenovitě Vaše a druhá je jmenovitě vašeho manžela tak je zapsáno na katastru??? pokud nechcete aby z vaší půlky platil váš švagr daň tak nejprve darujte svoji polovinu vašemu manželovi a on pak svému bratrovi. Samozřejmě musí být sepsána právní smlouva se všemi náležitostmi tak aby ji nemohl nikdy nikdo napnout nebo aby byla neúplná.omlouvám se trochu tápu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).