Vlákno názorů k dotazu DPP - musí být písemná? od jarka M - Re: DPP - musí být písemná? pp a dpč...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 7. 2008 8:54

    jarka M (neregistrovaný)

    Re: DPP - musí být písemná?
    pp a dpč písemná být musí. dpp písemná být nemusí, ale v případě sporu je to vždy lepší, máte doloženu dohodnutou výši odměny i stanoveno jakou práci a v jaké době má být vykonána.

  • 31. 7. 2008 9:57

    j. (neregistrovaný)

    Re: DPP - musí být písemná?
    při kontrole na OSSZ po mně chtěli vidět DPP. Měli jsme je, ale ptala jsem se, jestli je povinnost je mít písemně a vedoucí odboru kontroly mi řekla, že už ano. Nepídila jsem se po tom, jestli to má oporu v zákoně, ale chtěla je po mně

  • 31. 7. 2008 10:01

    pája (neregistrovaný)

    Re: DPP - musí být písemná?
    >>>Dobrý den, tak už mám prostudovaný zákoník práce
    >>>křížem krážem, ale nedozvěděla jsem se, zda musí být
    >>>Dohoda
    >>>o provedení práce sjednána písemně. Zákoník pouze
    >>>praví, že pracovní smlouva musí být uzavřena písemně.
    >>>U
    >>>DPP a DPČ žádný takový výklad není.

    § 76 odst. 4 ZP ukládá povinnost uzavřít DPČ písemně, jinak je neplatná. U DPP není povinnost uzavírat ji písemně, stačí Vám písemný záznam o ústním sjednání DPP, kde uvedete prac.úkol, termín dokončení-předání, sjednanou odměnu, případně rozsah hodin, lze-li předem stanovit, limit 150 hod./rok.
    Prac. OSSZ pak stačí předložit tento záznam, který máte do mzdového účetnictví jako podklad pro vyplacení odměny a daně. Pracovník nemusí tento záznam vůbec podepisovat.
    >>>
    >>>Moc prosím o vaše poznatky z praxe.
    >>>
    >>>Děkuji Hanka
    >>pp a dpč písemná být musí. dpp písemná být nemusí,
    >>ale
    >>v případě sporu je to vždy lepší, máte doloženu
    >>dohodnutou výši odměny i stanoveno jakou práci a v
    >>jaké
    >>době má být vykonána.
    >
    >při kontrole na OSSZ po mně chtěli vidět DPP. Měli
    >jsme je, ale ptala jsem se, jestli je povinnost je mít
    >písemně a vedoucí odboru kontroly mi řekla, že už ano.
    >Nepídila jsem se po tom, jestli to má oporu v zákoně,
    >ale chtěla je po mně

  • 31. 7. 2008 10:10

    VH (neregistrovaný)

    Re: DPP - musí být písemná?
    Já bych upřesnila - na rozdíl od dřívější právní úpravy (ZP č. 65/1965 Sb.) se u DPP jedná o rozsah práce, nikoliv o předpokládaný rozsah práce. Mj. z tohoto důvodu i u dohod může nastat překážka v práci na straně zaměstnavatele, pokud nepřiděluje práci v rozsahu, jaký sjednal (tento institut není uveden mezi výjimkami, v nichž je aplikace právní úprava PP vyloučena).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).