Re: dlouhodobá záloha - syntetika???
Dobrý den, kam prosím účtovat dlouhodobou zálohu jak přijatou tak poskytnutou? Potřebuji to rozlišit, tak to nechci dávat na 314, 324.
Pokud to chce rozlišit skutečně syntetikou, tak použijte třeba účty 318 a 328. Záleží pouze na Vás. Vaší kreativitě zákon meze neklade - pouze prvním dvojčíslí 31 a 32 je třeba zachovat.
Hezký den přeje
bubu
Re: dlouhodobá záloha - syntetika???
Ještě jsem se podíval do účetního standardu 018 bodu 3.3.6. a podle něj by bylo asi lepší místo účtu 328 použít pro dlouhodobou přijatou zálohu účet účetní skupiny 47.
U dlouhodobé poskytnuté zálohy je dle mého názoru v souladu s účetním standardem 017 zúčtovací vztahy, možno použít účet účetní skupiny 31 - takže tu 318 by bylo možno použít.
Hezký den přeje
bubu
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.