Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Návrat po MD do práce od Jiřka - Re: návrat po MD do práce Zaměstnavatel musí automaticky...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 1. 9. 2008 19:17

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: návrat po MD do práce
  Zaměstnavatel musí automaticky počítat s tím, že se zaměstnankyně po mateřské (tj. po těch 6 měsících) nebo po rodičovské (tj. po době, o jakou požádala, maximálně po 3. narozeninách dítěte) bude vracet do práce. Pokud je na mateřské, nemusí požádat o rodičovskou a může se rovnou vrátit na svoji židli. Pokud jí končí rodičovská a nepožádá o neplacené volno, vrací se na místo dle pracovní smlouvy. Ona mu to nijak předem nemusí oznamovat, ale právě z toho důvodu, o kterém píšete, je vhodné, když si spolu raději předem promluví co a jak. Pokud se ona neozývá (což nemusí), může ji s dotazem zkontaktovat zaměstnavatel. Den předtím, než ona nastoupí, tím pádem končí prac. poměr té zastupující kolegyni. Ani té to nemusí zaměstnavatel sdělovat předem. Žádosti o úpravu prac. doby musí zaměstnavatel vyhovět, pokud mu v tom nebrání provozní důvody.

 • 1. 9. 2008 19:24

  i (neregistrovaný) 213.192.59.---

  Re: návrat po MD do práce
  jde o to, že to pracovní místo je děleno tak, že 2x v týdnu je polovina prac.doby na jiném místě a ta zaměstnankyně po MD nechce vykonávat a tak by zaměstnavatel měl problém kdo by to dělal

 • 1. 9. 2008 19:31

  Jiřka (neregistrovaný) 88.101.130.---

  Re: návrat po MD do práce
  Pokud má ta pracovnice to jiné místo v pracovní smlouvě, tak tam pracovat musí, jak určí zaměstnavatel. Pokud ho ve smlouvě smluvené nemá, tak nemusí. Pokud požádá o nějakou úpravu prac. doby (tím se rozumí třeba jiný začátek a konec prac. doby nebo zkrácená prac. doba) a zaměstnavateli by to činilo velké potíže, pak jí nemusí vyhovět.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).