Re: Cestovné v zahraničí
Děkuji za odpověď.
A jak to udělat, když na začátku pracovní cesty odjela autem do Vídně a pak odletěla letadlem do Ugandy. Státní hranice ČR překročila v deset hodin a letadlo odlétalo ve 15:00 hod. Tzn: Rakousko stravné 5 hodin a zbytek stravné Uganda?
Re: Cestovné v zahraničí
Koukněte do zákoníku práce §170.
Stravné se nevyplácí na hodiny, ale na výši sazby - 100%,polovic,čtvrtina. Dále se platí v jednom dni sazba jen jednoho cizího státu, a to toho, kde je zaměstnanec nejdéle.
Ve vašem případě: Rakousko 5 hodin, Uganda 9 hodin. Přísluší tedy stravné pro Ugandu. Celkem mimo republiku 14 hodin, bude to tedy stravné ve výši 100%.
Re: Cestovné v zahraničí
Díky moc. Do zákoníku koukám a nemůžu nic vykoukat. Asi koukat neumím.
Tak ještě jeden poslední dotaz ať to mám kompletně správně. Při zpáteční cestě odlétala 27.10. z Ugandy do Vídně v 15:00 hod. - to znamená celé stravné Uganda - 50 USD. Do Vídně přiletěla 28.10.2008 v 9: 00 hod. Na území Rakouska ještě strávila 5 hodin a hranice do ČR překročila ve 14:00 hod. Tzn: nárok na celé stravné v Rakousku - 45 EUR???
Moc díky za odpověď.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.