Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu HPP+VPP a následná mateřská od Renata - Re: HPP+VPP a následná mateřská Dnes už nerozlišejeme HPP...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 12. 2008 17:50

  Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

  Re: HPP+VPP a následná mateřská
  Dnes už nerozlišejeme HPP a VPP, je jenom PP (těch můžete mít kolik chcete) a pak buď DPP (dohoda o provedení práce) nebo DPČ (dohoda o prac.činnosti). Mateřská se vám bude počítat ze všech prac.právních vztahů, z nichž budete platit soc.pojištění (tedy z PP a DPČ). POkud byste pracovala na DPP, z té se SP neplatí, takže odtud byste mat.nepobírala.

 • 17. 12. 2008 13:08

  Glosová (neregistrovaný) 94.112.27.---

  Re: HPP+VPP a následná mateřská
  Jejda jejda to jsou mi zase novoty :-( a jaký je rozdíl mezi DPP a DPČ? Budu se šéfem podepisovat smlouvu na ten vedlejšák tak nevím jak to teď tedy udělat. Odvádět za mě normálně bude sociální a zdravotní takže počítám, že bych tedy mohla pobírat mateřskou i z tohoto pracovního poměru.

 • 17. 12. 2008 16:43

  Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

  Re: HPP+VPP a následná mateřská
  Rozdíl mezi DPP a DPČ je právě v tom, že z DPP se neplatí soc.poj. ani zdrav.poj., pouze daň. Takže z DPP byste mateřskou nepobírala. Vy si nechcete jenom přivydělat, vy chcete mít i vyšší mateřskou, takže v tom případě určitě DPČ, z té se SP i ZP odvádí. Nehledě na to, že na DPP můžete pracovat jenom 150 hod. ročně u jednoh zam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).