Hlavní navigace

HPP+VPP a následná mateřská

• (neregistrovaný) 94.112.27.---

16. 12. 2008 17:36

Dobrý den, pomalu začínáme uvažovat o dítěti a já jsem se kvůli výši mateřského příspěvku rozhodla, že si najdu ještě VPP ke svému stávajícímu HPP, abych měla mateřskou, co nejvyší. Když takto odpracuji 12 kalendářních měsíců sečtou se při výpočtu výše mateřské oba pracovní poměry dohromady nebo se mi mateřská vypočítá pouze z HPP??? Dlouho jsem hledala odpověď ale nenašla, proto budu ráda za odpověď. S pozdravem Glosová.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 12. 2008 17:50

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Re: HPP+VPP a následná mateřská
      Dnes už nerozlišejeme HPP a VPP, je jenom PP (těch můžete mít kolik chcete) a pak buď DPP (dohoda o provedení práce) nebo DPČ (dohoda o prac.činnosti). Mateřská se vám bude počítat ze všech prac.právních vztahů, z nichž budete platit soc.pojištění (tedy z PP a DPČ). POkud byste pracovala na DPP, z té se SP neplatí, takže odtud byste mat.nepobírala.

• 17. 12. 2008 13:08

Glosová (neregistrovaný) 94.112.27.---

Jejda jejda to jsou mi zase novoty :-( a jaký je rozdíl mezi DPP a DPČ? Budu se šéfem podepisovat smlouvu na ten vedlejšák tak nevím jak to teď tedy udělat. Odvádět za mě normálně bude sociální a zdravotní takže počítám, že bych tedy mohla pobírat mateřskou i z tohoto pracovního poměru.

• 17. 12. 2008 16:43

Renata (neregistrovaný) 81.92.159.---

Rozdíl mezi DPP a DPČ je právě v tom, že z DPP se neplatí soc.poj. ani zdrav.poj., pouze daň. Takže z DPP byste mateřskou nepobírala. Vy si nechcete jenom přivydělat, vy chcete mít i vyšší mateřskou, takže v tom případě určitě DPČ, z té se SP i ZP odvádí. Nehledě na to, že na DPP můžete pracovat jenom 150 hod. ročně u jednoh zam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).