Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Daňový doklad na přijatou platbu od anonym - Re: Daňový doklad na přijatou platbu >Zdravím,>>je mi jasné,...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 2. 2009 17:56

    anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

    Re: Daňový doklad na přijatou platbu
    >Zdravím,
    >
    >je mi jasné, že při přijetí platby za zálohovou
    >fakturu musím vystavit daňový doklad, ale můj dotaz směřuje
    >jinam.
    >
    >Při vyúčtování služeb mám všechny 3 sazby daně:
    >0,9,19%
    >0% pojištění nemovitosti, služby od neplátců.... které
    >jsou součástí vyúčtování dle nájemní smlouvy
    >9% je samozřejmě voda
    >19% plyn, elektřina a další služby spojené s
    >pronajímatelných prostor. (Ostraha, úklid.....)
    >
    >V případě, že vystavím doklad na přijatou platbu a
    >vyúčtování dělám jednou za Q., tak jakou sazbu použiju -
    >předpokládám, že 19%, ale to je dost velkej nesmysl!
    >Co když budou mít nájemníci po vyúčtování přeplatek a
    >nebo sazba dle daňového dokladu v 19% sazbě bude vyšší
    >než vypočtená daň na celkového vyúčtování? Jak se s
    >tím účetně srovnám.
    >
    >Díky za případné odpovědi.
    Určitě máte v nájemní smlouvě uvedeno, v jaké výši a na jaký účel se zálohy platí. Pokud ne, tak zpracujte dodatek ke smlouvě a to v návaznosti na novelu ZDPH platnou od 1.1.2009.
    Příklad: 500,00 na el.energii, 1000,00 na plyn, 300,00 na vodu.
    Pak odvedete DPH z částky 1500,00 Kč v sazbě 19 % a z 300,00 v sazbě 9 %.
    >
    >

  • 3. 2. 2009 23:40

    Nordpower (neregistrovaný) 89.176.53.---

    Re: Daňový doklad na přijatou platbu
    Nesouhlasím!Vystavenou fakturu lze účtovat dvěma způsoby:1.(zál. fak bez DPH)2.(zál. fak s DPH)Předpokládám, že autor se ptal na daňový doklad s tím, že platba za zálohovou fakturu dorazí na účet dříve než je známa výše faktury, proto je to záloha.Zda je to tak, tak bych použil metodu 1. a při přijetí platby bych vystavil daňový doklad na přijatou platbu a použil koeficient 0,1597 pro 19%, protože daňový doklad být musí!!! A při různých sazbách daně při (kon. zúčtování) se musí použít z. sazba DPH, což je 19%!Při přepla.nebo větším odvodu DPH je to snadné.Co se týká ostatních služeb FAP s nulovou sazbou, tak na výstupu je stanovených jasných 19% viz novela, ale u pojištění bych se radši poradil s daňovým poradcem, nikde se nedá dohledat, zda dodanit 19% nebo ponechat s 0% na výstupu.

  • 4. 2. 2009 12:36

    anonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

    Re: Daňový doklad na přijatou platbu
    Nelze tedy vystavit DD k přijaté platbě se základní sazbou jenom proto, že jsem se tak rozhodl, pokud jde o platbu tákající se zd. plnění z části osvobozeného, z části ve snížené a z části v záklaní sazbě daně. Proto je nutno znát, jakého zd. plnění se platba týká.
    Co se týká pojištění, pojistníkem je zřejmě vlastník domu a poměrná část pojištění je součástí nájmu, takže osvobozeno na výstupu bez nároku na odpočet. Jistě se nejedná o přefakturaci dle § 36 odst. 11.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).