Re: nejdřív tržby - poté náklady?
No tak logicky nelze:o)))) ... protože ho nemáte na skladě a tudíž nelze vydat:o). A co takhle zálohovou fakturu? A tím, že dáte fakturu přímo 504/321 a né na 131, tak asi porušítě spůsob účtování skladu ( A nebo B) .... no já nevím, je to tedy pěkná divočárna.
Zkuste tu zálohu:o)
Lucka
Re: nejdřív tržby - poté náklady?
Pokud nemáte došlou fakturu, ale zboží máte fyzicky v ruce, tak bych neviděla takový problém. Jde o to, zda to zboží jste skutečně převzali. Pokud nepřevzali, tak nemáte co prodávat. Pokud převzali, tak zaúčtujte příjemku 132/131 s tím, že na účet 131 bude mít záporný zůstatek. Pak můžete vesele vydávat ze skladu 504/132 a fakturovat 311/604. A pak můžete řešit co s tím zůstatkem na 131. Pokud nedodají do konce roku, tak účtovat 131/389 a tam to bude viset tak dlouho, až ten závazek uznají. (Nemluvím o povinnosti vystavit DD).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.