Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Ukončení PP od bbc - Re: Ukončení PP Nesmíte podepsat dohodu o ukončení pracovního...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 3. 2009 23:34

bbc (neregistrovaný) 213.192.3.---

Re: Ukončení PP
    Nesmíte podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru. Pokud firma bude rušit Vaše pracovní místo, musí Vám dát výpověď, a po uběhnutí výpovědní lhůty budete mít i nárok na odstupné jinak Vám moho doporučit abyste se obrátila n a inspektorát práce, kde je pro zaměstnance bezplatná i telefonická porada, než něco podepíšete, můžete se s nimi poradit, bbc

• 22. 3. 2009 9:23

Janina (neregistrovaný) 78.136.152.---

Děkuji. Jen se bojím, že zítra přijdu do práce, oni mi třeba nedají nic podepsat a nechají mne doma bez peněz.
    Oni pořád doufají, že třeba za měsíc, za dva, ta práce bude. A je jim jedno, co budou dělat mezi tím zaměstnanci. Asi to zní neuvěřitelně, ale u částečně invalidních, kteří mají smlouvy do konce roku, si klidně počkají, až jim vyprší smlouva. Zaměstnanci budou mezi tím třeba marodit.
    Ale já, s plným důchodem, (který, abyste si nemysleli, není nic moc, protože mi ho počítali hned po škole - tedy z ničeho), budu doma jen s úvěrem na byt. Nezbude mi ani na základní životní potřeby.

• 22. 3. 2009 9:37

Pet.T. (neregistrovaný) 88.146.176.---

Pokud pro vás nemá práci /jedná se o překážku na strraně zaměstnavatele/ a musí vás platit v průměru i když budete doma. Pokud vám dá výpověď s tím, že ruší vaše pracovní místo, náleží vám 2 měsíční výpovědní doba a odstupné za 3 měsíce.

• 23. 3. 2009 11:52

Janina (neregistrovaný) 78.136.134.---

Nesmíte podepsat dohodu o ukončení pracovního poměru.
    >>>Pokud firma bude rušit Vaše pracovní místo, musí Vám
    >>>dát výpověď, a po uběhnutí výpovědní lhůty budete mít
    >>>i
    >>>nárok na odstupné jinak Vám moho doporučit abyste se
    >>>obrátila n a inspektorát práce, kde je pro
    >>>zaměstnance
    >>>bezplatná i telefonická porada, než něco podepíšete,
    >>>můžete se s nimi poradit, bbc
    >>
    >>Děkuji. Jen se bojím, že zítra přijdu do práce, oni
    >>mi
    >>třeba nedají nic podepsat a nechají mne doma bez
    >>peněz.
    >>
    >>Ale já, s plným důchodem, (který, abyste si
    >>nemysleli,
    >>není nic moc, protože mi ho počítali hned po škole -
    >>tedy z ničeho), budu doma jen s úvěrem na byt.
    >>Nezbude
    >>mi ani na základní životní potřeby.
    >Pokud pro vás nemá práci /jedná se o překážku na
    >strraně zaměstnavatele/ a musí vás platit v průměru i když
    >budete doma. Pokud vám dá výpověď s tím, že ruší vaše
    >pracovní místo, náleží vám 2 měsíční výpovědní doba a
    >odstupné za 3 měsíce.

Díky za radu. Tohle už mi bylo také řečeno. Jenomže také to, že zaměstnavatel prostě nemá peníze, takže budu doma bez peněz. A bez práce.
    A prý proto, že mám invalidní důchod, mi ani nic platit nemusí. To mi přijde jako blbost, řekli mi to asi tak před dvěma hodinami.
    Z toho, co jsem pochopila, dílnu zavírat nechce. Jen neví, kdy pro nás bude mít práci. To je sice moc krásné, ale neřeší to mou situaci, což ho... nezajímá.

• 23. 3. 2009 12:04

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Díky za radu. Tohle už mi bylo také řečeno. Jenomže
    >také to, že zaměstnavatel prostě nemá peníze, takže budu
    >doma bez peněz. A bez práce.
    >A prý proto, že mám invalidní důchod, mi ani nic
    >platit nemusí. To mi přijde jako blbost, řekli mi to asi
    >tak před dvěma hodinami.
    >Z toho, co jsem pochopila, dílnu zavírat nechce. Jen
    >neví, kdy pro nás bude mít práci. To je sice moc
    >krásné, ale neřeší to mou situaci, což ho... nezajímá.

To máte těžké, jak nejsou peníze. Ale to platí i pro něj. Myslím, že už Vám tady rady napsali - jste na dobu neurčitou, takže pokud Vás nechá doma s tím, že později práce bude, měl by Vám platit náhradu mzdy. Ovšem z čeho, že? Když Vám dá výpověď, pak také po dobu výpovědní lhůty náleží mzda a pak ještě odstupné. Když se dohodnete na ukončení k nějakému dni z důvodu nadbytečnosti, tak také náleží odstupné. Ovšem zase - z čeho zaplatit? V té dílně je Vás zaměstnanců určitě více... Vám vadí, že ho Vaše situace nezajímá, ovšem Vás naopak také nezajímá situace jeho. On může mít těch peněz ještě méně než Vy a úvěrů ještě více. Když půjde firma ke dnu a do konkursu, pak není nikdy jisté, zda zaměstnanci budou z výtěžku uspokojeni. Nic nového Vám neporadím.

• 24. 3. 2009 16:02

Janina (neregistrovaný) 78.136.141.---

Máte pravdu. Uznávám. Vše ukáže až čas a bylo by fajn, kdybych se s ním pak dokázala dohodnout.
    Nejvíc mě štve, že nemám práci, že jsem doma, že mám času a nevím, co s ním. Prostě... jsem zvyklá něco dělat, a i když mám koníčky, teď na ně nemám pomyšlení.
    Vyřešila by to jiná práce. Mít to, fakt bych i dobrovolně odešla z té staré.
    Díky všem za rady.

• 22. 3. 2009 10:19

pája

to je nesmysl, když Vám nabídne zam-tel uzavření dohody, můžete se s ním dohodnout, trvejte ale na tom, aby v ní byl uveden jako důvod nadbytečnost nebo rušení
    zam-tele, nebo jeho části , budete mít nárok na odstupné jako při výpovědi a jistotu, že je tento důvod na základě rozhodnutí zam-tele zdokumentován a uveden v dohodě.. Zam-tel je povinen v dohodě uvést důvod, trvá-li na tom zam-nec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).