Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Jak je to s určením otcovství-do kdy? od ji - Re: Jak je to s určením otcovství-do kdy Napište...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 9. 2009 10:37

ji (neregistrovaný) 85.71.155.---

Re: Jak je to s určením otcovství-do kdy
    Napište dotaz v seznamu -rubrika Pro ženy a tam je právník radí , mé kamarádce také poradil v této situaci

• 17. 9. 2009 11:09

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Určit otcovství lze buď souhlasným prohlášením nesezdaných rodičů před matričním úřadem nebo před soudem, nebo je určí soud - na návrh jednoho z rodičů. Výživné na dítě lze přiznat nejvýše tři roky zpět. Zkuste si přečíst zákon o rodině - třeba tady: http://zakony.kurzy.cz/94-1963-zakon-o-rodine/
    Sociální dávky neoprávněně vyplacené by se samozřejmě musely vrátit. A pokud jde o investování do partnerčina bytu - to by asi bylo na soudní spor... Nějak se mi ale ztrácí, co vlastně chcete vědět nejvíc... Asi jste teď hodně rozhořčený a potřebujete si sám napřed všechno ujasnit? Třeba se všechno ještě urovná - i kvůli dítěti, které jistě máte oba rádi. Mějte se hezky, ať to dobře dopadne.

• 17. 9. 2009 15:49

Peta (neregistrovaný) 81.19.5.---

Děkuji vám moc za odpověď. Rozhořčený, to opravdu jsem, investice do bytu, tak té jsem se už dávno vzdal. Teď mi jde o to, že přítelkyně má nového partnera s ním čerstvé mimi a po mě výživné na mého syna. Jde mi o to, že jemu rád zaplatím, ale jí to nestačí a proto mě chce uznat jako otce, aby mi soud nařídil platit vyšší výživné.
    Chtěl bych vědět, zda právě mohu argumentovat např. tím, že by dávky musela zpětně (synovi je 5 let) vrátit, když bych byl jako otec uznán....
    Peťa

• 18. 9. 2009 10:59

Anna (neregistrovaný) 81.144.242.---

Já myslím, že vracet dávky státní sociální podpory lze také tři roky zpětně - nevím, co všechno vaše partnerka pobírala. Ovšem nevím, jak by se posoudil váš podíl viny - vy jste o tom věděl... Zkuste se podívat na zákon o státní sociální podpoře - § 62, třeba zde:
    http://zakony-online.cz/?s114&q114=all

• 18. 9. 2009 16:14

annn (neregistrovaný) 82.210.249.---

tady bych se na Vašem místě poradila s advokátem. Pokud se stidíte mu předkládat své úvahy, které tady popisujete, nebojte se
    jsou zvyklí na všechno možné. Poradenství Vás vyjde tak na 1 000 Kč, když si to sepíšete a ujasníte, co chcete od něj vědět.
    Ale klidně mu předestřete všechny své varianty úvah. Jsou na místě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).