Re: stolní voda
Uplatnit lze daňově.
Počínaje r. 2008 nelze uplatnit do daňových výdajů hodnotu nealkoholických nápojů poskytovaných jako nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na pracovišti v souladu s § 25 odst. 1 písm. zn) zákona o daních z příjmů.
Zaměstnavatel nemůže výdaje spojené s pořízením nealkoholických nápojů zahrnout do výdajů daňových ani za podmínek stanovených § 24 odst. 2 písm. j) bod 5 zákona o daních z příjmů, tj. ani v případě, že právo zaměstnance na jejich poskytování vyplývá z kolektivní smlouvy, vnitřního předpisu zaměstnavatele, z pracovní nebo jiné smlouvy.
Výše uvedené ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn) zákona o daních z příjmů se nevztahuje na daňovou uznatelnost výdajů na pořízení pitné vody a na pořízení ochranných nápojů. Výdaje spojené s pořízením pitné vody a ochranných nápojů, k jehož zajišťování je zaměstnavatel povinen podle zvláštního právního předpisu (§ 8 a 53 nařízení vlády č. 361/2007 Sb.), jsou výdaji daňovými. Ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn) zákona o daních z příjmů se vztahuje na nealkoholické nápoje, které ale nezahrnují pitnou vodu a ochranné nápoje. Takže, pitná voda, a to i v barelech, bude daňově uznatelným nákladem (výdajem). Při poskytnutí kávy, minerální vody, sycené vody atd. (mimo ochranné nápoje k jejichž posykytování je zaměstnavatel povinen - horké, studené provozy) se jedná o dobrovolné plnění, které nelze zahrnovat do daňově uznatelných výdajů.
moc děkuji
>>Odebíráme stolní vodu v barelu. Pořád mi není jasné,
>>zda je možné toto účtovat daňově, zatím účtujeme
>>nedaňově. Nevíte, jak je to správně a kde si o tom
>>něco
>>přečíst? Pitná voda je přístupná z vodovodu.
>Uplatnit lze daňově.
>Počínaje r. 2008 nelze uplatnit do daňových výdajů
>hodnotu nealkoholických nápojů poskytovaných jako
>nepeněžní plnění zaměstnavatelem zaměstnancům ke spotřebě na
>pracovišti v souladu s § 25 odst. 1 písm. zn) zákona
>o daních z příjmů.
>Zaměstnavatel nemůže výdaje spojené s pořízením
>nealkoholických nápojů zahrnout do výdajů daňových ani za
>podmínek stanovených § 24 odst. 2 písm. j) bod 5 zákona
>o daních z příjmů, tj. ani v případě, že právo
>zaměstnance na jejich poskytování vyplývá z kolektivní
>smlouvy, vnitřního předpisu zaměstnavatele, z pracovní nebo
>jiné smlouvy.
>Výše uvedené ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn)
>zákona o daních z příjmů se nevztahuje na daňovou
>uznatelnost výdajů na pořízení pitné vody a na pořízení
>ochranných nápojů. Výdaje spojené s pořízením pitné vody
>a ochranných nápojů, k jehož zajišťování je zaměstnavatel
>povinen podle zvláštního právního předpisu (§ 8 a 53
>nařízení vlády č. 361/2007 Sb.), jsou výdaji daňovými.
>Ustanovení § 25 odst. 1 písmeno zn) zákona o daních
>z příjmů se vztahuje na nealkoholické nápoje, které ale
>nezahrnují pitnou vodu a ochranné nápoje. Takže, pitná
>voda, a to i v barelech, bude daňově uznatelným
>nákladem (výdajem). Při poskytnutí kávy, minerální vody,
>sycené vody atd. (mimo ochranné nápoje k jejichž
>posykytování je zaměstnavatel povinen - horké, studené
>provozy) se jedná o dobrovolné plnění, které nelze zahrnovat
>do daňově uznatelných výdajů.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.