Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Silniční daň - hlava už mi nebere od Vlasta - Re: silniční daň - hlava už mi nebere Náš...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 1. 2010 10:03

    Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

    Re: silniční daň - hlava už mi nebere
    Náš případ: Auto firma prodala v srpnu 2008, až v prosinci 2008 přepsaný TP. Podle nás od září měl platit silniční daň nový vlastník auta, podle FÚ do data přepsání TP my s tím, že od září je to pro nás nedaňový náklad. Doporučuji zkusit zavolat na FÚ své správkyni daně a probrat to s ní.

  • 28. 1. 2010 13:23

    annonym (neregistrovaný) 85.132.219.---

    Re: silniční daň - hlava už mi nebere
    >>Firma A (s.r.o.) prodala firmě B (OSVČ) nákladní
    >>automobil to 3,5 t 21.12.2009.
    >>V techničáku je uvedeno že vozidlo
    >>převedeno/odhlášeno
    >>na firmu B dne 21.12.2009. Ale firma B vozidlo
    >>přihlásila až 11.1.2010, byl vystaven už nový
    >>techničák
    >>(starý byl popsaný), takže ani nejni vidět kdy firma
    >>A
    >>odhlašovala.
    >>
    >>Kdy končí firmě A daň.pov. k silniční dani a kdy
    >>začíná firmě B?
    >>Vše se mi už motá dohromady. Prosím chytré o názory.
    >>Děkuji
    >
    >Náš případ: Auto firma prodala v srpnu 2008, až v
    >prosinci 2008 přepsaný TP. Podle nás od září měl platit
    >silniční daň nový vlastník auta, podle FÚ do data
    >přepsání TP my s tím, že od září je to pro nás nedaňový
    >náklad. Doporučuji zkusit zavolat na FÚ své správkyni daně
    >a probrat to s ní.
    >


    >Podstatné je, kdy prodejce zrušil registraci na své jméno. Pokud zrušil v měsíci prodeje, tj. v 12/2009, pak SD hradí již nový držitel a to s odkazem na § 4 odst. 1 písm. b) = poplatníkem daně je osoba, která užívá vozidlo, jehož provozovatel je odhlášen z registru vozidel.
    Pokud byla registrace zrušena současně s registrací nového držitele až v 01/2010, pak bude SD hradit původní držitel a to i za 12/2009. Jelikož v 12/2009 auto bylo využíváno k podnikání
    a ze zákona je povinen původní držitel hradit SD i za 12/2009 (nezrušil registraci), jednalo by se i o daňově uznatelný náklad. Pokud by např. ke zrušení registrace původního držitele a zároveň k registraci nového došlo až v 02/2009, pak za 01/2010 by zaplacená SD mohla být nedaňovým nákladem u původního držitele vozidla(?) .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).