Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu nelékařský zdrav.obor - živnost ? od pája - Re: nelékařský zdrav.obor - živnost ? to se týká...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 2. 3. 2010 15:43

pája

Re: nelékařský zdrav.obor - živnost ?
    to se týká Vás dle tohoto zákona, není živností, ale je uvedeno PŘI POSKYTOVÁNÍ ZDRAVOTNÍ PÉČE , což tedy nedokážu posoudit, zda by šlo o zdravotní péči či nikoliv.
    Dále pochybuji, že by Vás domov d. smluvně najal k vedení stravovacího provozu, i když odbornou způsobilost na řemeslnou živnost hostinská činnost byste asi splňovala, ale to byste si musela pronajmout stravovací zařízení a podnikat tam se výrobě a prodeji pokrmů.
    Jinak živnost můžete klidně vykonávat- ale jinou,ne zdravotní péči.
    Rozhodně ale existuje možnost Vaše znalosti realizovat ve smluvním vztahu s např. dom.důch. a tím získat zdroj obživy. Zkusím se ještě podívat do toho zákona.

• 2. 3. 2010 15:50

pája

(2) Tento zákon se vztahuje na uznávání způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání nebo činností souvisejících s poskytováním zdravotní péče, vykonávaných fyzickou osobou, která hodlá vykonávat povolání na území České republiky jako osoba samostatně výdělečně činná nebo jako zaměstnanec anebo jako osoba usazená nebo hostující.

tohle jsem našel hned v úvodu zákona, prostudujte celý a uvidíte.

• 3. 3. 2010 7:52

j (neregistrovaný) 212.80.64.---

Děkuji za odpověď. Zkusím se zeptat v provozech, kde připravují dietní stravu, na toto totiž určitě potřebují kompetentního pracovníka jímž jsem. Jen si nemohou dovoli platit jej na celý úvazek,tak třeba menší vezmou. Do mého oboru ještě spadá poradenství v oblasti výživy,tak na toto bych chtěla mít živnost. Nenašla jsem však nikde v rozdělení živností do které kolonky by toto spadalo.Živnost vázaná, či jiná ??? Pokud by jste věděl, předem děkuji za odpověď. S pozdravem J.

• 3. 3. 2010 8:59

pája

poradenství jako takové bez ohledu na obor je volná živnost-příl.č.4 ŽZ, obor činnosti č. 60. Poradenská a konzultační činnost, zpracování odborných studiíí a posudků.
    Tu stačí na ŽÚ ohlásit a můžete podnikat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).