Re: Živnostenský list na příjem z fotoba
na činnost provozovanou samostatně, vlas.jménem a na vlasní odpovědnost za účelem dosažení zisku potřebujete vždy živ.oprávnění dle ŽZ, pokud nejde o jinou výdělečnou činnost dle zvl.zákona, což u Vás nepřipadá v úvahu.
Re: Živnostenský list na příjem z fotoba
O tomhle je mnoho dohadů. Jiní lidé pro změnu zastávají názor, že tuto činnost lze provozovat na základně autorského zákona, né živnostenského zákona tzn. že by nebyl potřeba ŽL
Re: Živnostenský list na příjem z fotoba
to by byla další možnost, ano, nejlepší by bylo asi konzultovat na místním ŽÚ, ať nemusí tazatel nikam běhat a zařídit se dle jejich stanoviska.
Re: Živnostenský list na příjem z fotoba
K doplnění si myslím, že je také nutno vzít v úvahu i ostatní. Např.: u ŽL je možno použít paušílní výdaje 60% u autorského jen 40% ap. Přeji správné rozhodnutí a hezký den.