Re: výhodnější dar nebo zajištění rekla
Ano, reklamu můžete dát do nákladů ihned v plné výši. Pokud se jedná o dar, musíte na konci roku testovat, jestli Vám 5% ze zisku a uplatnit si náklady jenom do výše těchto 5-ti procent. Jelikož se ale jedná o neziskovou organizaci myslím, že neplatí darovací daň??
a pak nezahrnují do základu daně, tak pak je potřeba zkonzultovat s druhou stranou, co vyjde nakonec lépe.
Pokud tam umístíte svou reklamu - oni by Vám měly vystavit fakturu a tuto částku zohlednit ve výnosech.
Re: výhodnější dar nebo zajištění rekla
Pozor také na znění smlouvy, aby u té darovací nebylo možné zjistit, že následuje protiplnění (ta reklama). Po tomhle FU docela jde... A pak by obě strany měly problém... Protože v tom případě to je normální smlouva o propagaci-reklamě, kterou neziskovka zdaní, ale jelikož mají osvobození, úlevu od daně, tak daň ve skutečností téměř neplatí. Takže radím, pokud je ta darovačka "vachrlatá", jak se říká, tak jít raději do faktury či smlouvy o propagaci. Vy to dáte do daní, oni do zdanitelných příjmů, z kterých si v daň.přiznání uplatní daňovou slevu 33% a nejspíš ani nic platit nebudou.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.