Vlákno názorů k dotazu Nájem osvobozené plnění, koeficient atd. od jirina - Re: nájem osvobozené plnění, koeficient jasan, Ivet, děkuji...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 8. 2010 13:05

    jirina (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    jasan, Ivet, děkuji ale prosím dotaz byl směřován ještě k tomu kdy se musí krátit??????? Díky

  • 25. 8. 2010 13:29

    i.v.e.t. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    přesně nevím jak je to u DPH,ale my jsme plátci DPH ale máme ze zákona krácený koeficient.Vsechno co je s DPH tak vystavujeme fa s DPH,krome provizi a ostatnich veci osvobozených od DPH,ale nájemné máme s DPH,ale raději ať se k tomu vyjádří ještě někdo jiný

  • 25. 8. 2010 13:45

    Jana N. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    veškerá plnění přijatá,přijaté faktury, které se vztahují k nájmu osvobozenému - neplátci, i zdaněnému - plátci, krátíme na vstupu koeficientem, pokud jsou přijatá plnění vztažená jen na plnění na výstupu pro neplátce, neprovádíme odpočet vůbec,
    pokud jsou plnění na vstupu vztahující se k plnění na výstupu jen pro plátce, děláme plný nárok.
    přijatá fa na malování kanceláří pro neplátce - bez odpočtu
    oprava střechy na budově pro plátce i neplátce-krátíme koef.
    oprava podlahy plátci v kanceláři - plný odpočet

  • 26. 8. 2010 6:40

    M.I. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    Jenže koeficientem musíte krátit ještě všechny vaše náklady, které by mohly souviset s činností pro neplátce, tzn. vaší spotřebu energií, materiálu - kancelářský, pořízení majetku do 40.000,-- apod., protože, pokud vedete evidenci na PC, což jistě vedete, potřebujete tyto věci, stejně jak kancelář částečně k této činnosti a proto krátíte. Krátíte ale pouze nad výši vybraného nájemného bez DPH. Program na přiznání DPH i na stránkách MF vám to spočítá.

  • 26. 8. 2010 7:44

    Jana N. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    my u přijatých faktur za energie děláme na vstupu plný nárok na
    odpočet a tím pádem neplátcům přefakturujeme jejich podíl
    spotřeby s daní a odvedeme na výstupu.
    pouze nájemné fakturujeme neplátcům bez daně, tudíž pouze
    ostatní náklady u přijatých faktur, které se váží k pronájmu s nulou, krátíme, nebo úplně bez odpočtu. je to jednodušší.

  • 26. 8. 2010 9:06

    M.I. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    Ale já mluvím o vašich nákladech, náklady které se váží k nájemnému bez DPH tak to je samozřejmě bez DPH, ale vy jako firma taky spotřebováváte energie a protože máte plnění jak s DPH tak bez musíte své náklady na vstupu, které mají cokoliv společného s nájmem bez DPH krátit. Jednoduše, když si koupíte tužku, tak nemůžete říct, že s ní píšete jenom pro činnost s DPH, proto musíte své vstupy krátit. Koupíte jeden balík papíru, na dvou listech vyfakturujete něco pro nájemné bez DPH, ale ten papír musíte dát do krácení na vstupu, stejně jak tu tužku.

  • 26. 8. 2010 9:44

    Jana N. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    vedete evidenci na PC, což jistě vedete, potřebujete
    s daní a odvedeme na výstupu.
    >>pouze nájemné fakturujeme neplátcům bez daně, tudíž
    >>pouze
    >>ostatní náklady u přijatých faktur, které se váží k
    >>pronájmu s nulou, krátíme, nebo úplně bez odpočtu. je
    >>to
    >>jednodušší.
    >Ale já mluvím o vašich nákladech, náklady které se
    >váží k nájemnému bez DPH tak to je samozřejmě bez DPH,
    >ale vy jako firma taky spotřebováváte energie a protože
    >máte plnění jak s DPH tak bez musíte své náklady na
    >vstupu, které mají cokoliv společného s nájmem bez DPH
    >krátit. Jednoduše, když si koupíte tužku, tak nemůžete
    >říct, že s ní píšete jenom pro činnost s DPH, proto
    >musíte své vstupy krátit. Koupíte jeden balík papíru, na
    >dvou listech vyfakturujete něco pro nájemné bez DPH,
    >ale ten papír musíte dát do krácení na vstupu, stejně
    >jak tu tužku.

    tak jinak.jsme velký podnik, velké nákupy. dvě malé firmy neplátci v rámci podniku. Přijatá plnění na energie řádově 20 mil. nekrátím na vstupu - tím pádem při měsíční fakturaci na neplátce s nájmem 0 fakturuji elektřinu a plyn s 20% a vodu a teplo s 10% a odvedu státu jeho minipodíl . nevím proč bych kvůli tomu musela krátit na vstupu milionové částky.
    stejně tak při fakturaci jednou měsíčně ostatních nákladů - např. té opotřebované tužky nebo jednoho papíru na neplátce, na kterém mu pošlu fakturu, nebudu krátit na vstupu papír za třeba sto tisíc na přijaté faktuře. neplátci naúčtuji jednou položkou na faktuře ostatní náklady (ten jeden papír za měsíc, tužka, ostraha podniku) jednou částkou jako ostatní služby + 20% dph a odvedu každý měsíc. V případě, že neplátci nechám vymalovat kancelář, samozřejmě u přijaté faktury dph nenárokuji.
    Jiný postup se mi zdá nepřijatelný, nelogický a na hlavu.

  • 26. 8. 2010 10:46

    M.I. (neregistrovaný)

    Re: nájem osvobozené plnění, koeficient
    Samozřejmě u velké firmy nebudu krátit velké částky, ale určím si třeba podíl nákladů vzhledem k firmě třeba nějaké % nebo promile a to zkrátím na vstupu. My jsme to nekrátili a finančák nám to napadl, tak jsem částečně krátila, ale pohlídala jsem si aby mi to nepřekračovalo ten strop, tím pádem sice v daňovém přiznání vykazuji zkrácený nárok, ale ve skutečnosti nekrátím. Neboli vlk se nařral a koza zůstala celá. U malých firem, kde je ten podíl jiný, to pak ale vychází úplně jinak. My jsme větší firma, hlídala jsem si aby abychom nekrátili, ale pouze vykazovali a finančák byl spokojený a vy si ten postup vždycky obhájíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).