Re: Pomoc s vyřešením více problémů
V dotazu uvádíte podnikání na FO, následně už to jede v režimu PO. Musí být nějak dořešen přechod práv mezi těmito subjekty, nejspíše spřízněnými dle § 23/7 ZDP. FO končí, pokračuje v podnikání, utlumuje činnost? To jsou podstatné informace, které je třeba (pokud možno) řešit předem, zejména s ohledem na daňové dopady pro zúčastněné subjekty.
Jsou uzavřeny smlouvy (třeba i ústně) s klienty, tyto nelze vždy automaticky převést na jiný subjekt. Pokud byl realizován prodej podniku, byla by tato problematika vyřešena. V ostatních případech je nutno hledat řešení.
Upozorňuji, že mnohdy jde o dost složitou problematiku a této skutečnosti by si měl být vědom zejména podnikatel, resp. jednatel společnosti. Je třeba znát konkrétní situaci, aby se mohlo navrhnout optimální řešení. Nejlépe se jít poradit s odborníkem (skutečným).
Re: Pomoc s vyřešením více problémů
FO pokračuje, jelikož má vyhrála výběrové řízení až do roku 2012.
S těma smlouvami je to totiž těžko, jelikož né všichni odevzdali smlouvu nebo-li přihlášku před zahájením kurzu, teďkom už chodí na kurz, ale nic z toho co by měli doložit už nedoložili.
A prodej podniku myslíte, jak?
Ale za jakým odborníkem si má zajít podnikatel poradit, daňový poradce, právník, úřady nebo kdo prosím Vás konkrétně?
Re: Pomoc s vyřešením více problémů
>>Nejlépe se jít poradit s odborníkem (skutečným).
>
>FO pokračuje, jelikož má vyhrála výběrové řízení až do
>roku 2012.
>S těma smlouvami je to totiž těžko, jelikož né všichni
>odevzdali smlouvu nebo-li přihlášku před zahájením
>kurzu, teďkom už chodí na kurz, ale nic z toho co by měli
>doložit už nedoložili.
>A prodej podniku myslíte, jak?
Dle Vašich doplňujících informací to není na pořadu dne.
>Ale za jakým odborníkem si má zajít podnikatel
>poradit, daňový poradce, právník, úřady nebo kdo prosím Vás
>konkrétně?
Takový malý nepořádek ....
Chtělo by to uklidit, ať nemáte zbytečné problémy. Nejde jen o výnosy, ale i veškeré související náklady a evidenci. Pokud současně podniká FO i SRO (neřeším různé kolizní situace dle ObchZ), musí se důsledně rozlišovat náklady - komu vznikají (dokážu si představit nájem, mzdy, resp. subdodávky, využití majetku, materiál apod.).
Pokud jsou ve hře i nějaké dotace, situace je o to složitější. Chce to znát konkrétní podmínky, nelze radit obecně.
Zajděte za daňovým poradcem, kterého Vám někdo doporučí.
Re: Pomoc s vyřešením více problémů
Mohla bych mít ještě na Vás jednu otázku?
Jelikož jsme s.r.o., které podniká krátce než 3měsíce máme nárok o podání Daně z příjmu až k 31,12,2011?
A jak to je z Roční úzávěrkou?
Do kdy a kam se konkrétně posílá, a stačí poslat formou dopisu?
Děkuji
Re: Pomoc s vyřešením více problémů
Odpověď najdete v § 3 ZÚ:
" Účetní období při vzniku účetní jednotky v období tří měsíců před koncem kalendářního roku nebo při zániku účetní jednotky v období tří měsíců po skončení kalendářního roku nebo hospodářského roku může být o příslušnou dobu delší než uvedených dvanáct měsíců."
a v § 19 ZÚ:
"(1) Účetní jednotky sestavují účetní závěrku k rozvahovému dni, kterým je den, kdy uzavírají účetní knihy. Řádnou účetní závěrku sestavují účetní jednotky k poslednímu dni účetního období a v ostatních případech sestavují mimořádnou účetní závěrku."
Osobní doporučení - pokud není nějaký mimořádný důvod, dělám účetní závěrku za každý rok (s následným podáním DPPO).
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.