Re: Mateřská 1 den
Ano, je to tak. Mám stejný případ, který jsem konzultovala na OSSZ i na UP a bylo mi sděleno stejné: pokud chce zvolit dvou anebo tříletou variantu RP, musí mít nárok na PPM. Pokud matka nárok na PPM nemá, tak po šestinedělí na základě vzájemné dohody matky s otcem dítěte otec nastoupí na PPM. Byť bude na PPM jenom 1 den (je to možné, ale moc to nedoporučuji - aspoň na 3 dny), pak požádá o RP, kde si vybere dvou anebo tříletou variantu a tento RP převede zpět na matku dítěte. Je to ověřené, skutečně to tak lze. Pod dobu PPM nesmí otec pracovat, po dobu pobírání RP není výdělek ani hodiny omezené, pouze se musí dokázat, že se o dítě někdo stará - babička apod. avšak se nesmí dítě dát do jeslí či podob.ústavu.
Re: Mateřská 1 den
No to jsou mi věci, děkuji moc, jsem ráda, že má někdo podobné zkušenosti,občas mi přijde,že tyhle "specialitky" jsou jen u nás:) Ještě tedy pro jistotu, budu tyto 3 dny řešit stejně,jako když pracovnice nastupuje na mateřskou, takže zaměstnanec si zažádá na ty 3 dny o PPM, nahlásím pod kodem M nástup na mateřskou na ZP a OSSZ, pošlu žádost o PPM s přílohou na OSSZ a po nástupu do zaměstnání po těch 3 dnech hned odhlásím kodem U? Bude tedy na rodičovské on i když bude chodit do práce a převede na matku rodič. příspěvek nebo matka bude na rodičovské dovolené? Omlouvám se za zmatenost:)
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.