Re: založení s.r.o. - účtování v Pohodě!
Ano, přes Počáteční stavy účtů, tam zadáváte všechny počáteční stavy a protiúčty. Pak už by jste měla účtovat.
Přesně nevím jestli u banky a pokladny nezadáváte počáteční stavy ještě ještě jednou - přes - bankovní účty a pokladna. Zjistila by jste pokud se podíváte v dané agendě dolů na lištu na zůstatek.
Jen rada: než začnete účtovat zkontrolujte si A=P.
Re: založení s.r.o. - účtování v Pohodě!
Mám další dotaz, ZK byl vložen do banky dříve než byla společnost založena. cca o měsíc dříve - bylo splaceno 200 000,- a k datu založení společnosti už naběhl úrok 0,05. ještě před založením s.r.o.
co s tím?
v počátečním stavu naúčtuji jak, když nemohu účtovat přes banku?
první krok 701/353
druhý krok 221/701???
Re: založení s.r.o. - účtování v Pohodě!
ano , po zaúčtování počátečních stavů , Pro jistotu , že máte je máte vyrovnané . Vám budou sedět , víte , že to máte v pořádku.
Přes počáteční stavy zadáváte pouze počáteční stavy . Konečné zůstatky minulého roku.
Pokud jste v Pohodě účtovali už loni , převede se automaticky a ručně nic nezadáváte.
Pokud zavádíte novou firmu nebo účtujete nově tak musíte ručně.
Zřizovací výdaje - v PÚ - účet 011
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.