Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Snížení odhadu nemov.stavebním technikem od alen1 - Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn Můžete, za zkoušku to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 13. 8. 2011 9:39

    alen1 (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    Můžete, za zkoušku to stojí.
    Banky a také stavební spořitelny postupují v rámci opatrnosti.
    Důvod klesajících cen nemovitostí je jasný.
    Ale snižování ceny nemovitosti z důvodů rostoucích cen materiálu??
    Mohli byste zkusit přeúvěrování u jné banky, pokud je k tomu vhodný termín. Nebo tím aspoň pohrozit, že se zeptáte jinde.

  • 13. 8. 2011 9:44

    LucyLIu (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    >>Dobrý den,
    >>v prosinci 2010 jsme nechali udělat odhad našeho
    >>budoucího RD. Tento odhad byl vytvořen na základě
    >>projektové dokumentace a na částku 3,5mil. Z této
    >>částky (tedy
    >>pouze z 80%) jsme dostali 2,3mil. úvěr. Teď jsme
    >>chtěli si ještě půjčit 500tis. ale včera se nám
    >>dostala
    >>informace od finanční poradkyně ČMSS, že jejich
    >>stavební
    >>technik tento odhad ponížil o 300tis. z důvodu
    >>rostoucích cen materiálu a klesajících cen
    >>nemovitostí. Zdá
    >>se nám to hodně, můžeme jeho tvrzení nějak
    >>reklamovat,
    >>popř. nechat přezkoumat?
    >>
    >>Děkuji
    >Můžete, za zkoušku to stojí.
    >Banky a také stavební spořitelny postupují v rámci
    >opatrnosti.
    >Důvod klesajících cen nemovitostí je jasný.
    >Ale snižování ceny nemovitosti z důvodů rostoucích
    >cen materiálu??
    >Mohli byste zkusit přeúvěrování u jné banky, pokud je
    >k tomu vhodný termín. Nebo tím aspoň pohrozit, že se
    >zeptáte jinde.

    Díky. Mě se to zdá celé divné, protože jsem to začala urgovat, čekala jsem stále smlouvy a když po 3týdnech nic, volala jsem poradkyni, která "to prověřila", ale opět jsem jí musela nahánět. Celkově mi to nesedí :-( A domluvit si s ní schůzku je také v posledních týdnech scifi. Buď má školení, nebo porady, nebo dovolené....A to potřebujeme vyřešit co nejdříve :-(
    >

  • 13. 8. 2011 9:48

    alen1 (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    Spoléhá, že si budete muset vzít větší úvěr, protože vás tlačí čas, tak zdržuje, aby jste již neměli jinou možnost.
    Také může být problém i jinde, možná byste měli zavolat přímo na centrálu stavební spořitelny a zeptat se, v čem je problém.

  • 13. 8. 2011 9:49

    Katka2 (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    Při tomto přístupu "poradkyně" bych vyměnila nejdřív ji. Ten ponížený odhad jste viděli nebo si ho ona vycucala z prstu?

  • 13. 8. 2011 9:58

    LucyLIu (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    Ona tvrdí, že na výši úvěru dosáhneme, ale chybí nám dozajištění. Protože ten první úvěr ve výši 2.3 mil. je brán z tohoto odhadu a RD je tím zastavěn. A protože technik odhad ponížil o 300tis, už nám chybí do těch 5OOtis., které chceme půjčit, to zajištění. Takhle mi to poradkyně vysvětlila. Upravený odhad jsme neviděli, tyto informace dostala poradkyně od technika (který má příští týden dovolenou). A ještě co mi hlava nebere. Máme ještě zastavěný pozemek a ručíme chalupou. Její odhad, který je starý 4roky je 1.8mil. A tento odhad technik nechal být, u chalupy staré x let a u novostavby poníží o 300tis? Teď jsem jí psala SMS, zda můžeme v pondělí se u ní stavit, tak prý ANO a budu chtít vysvětlení a stanovisko toho jeijch technika písemně.

  • 13. 8. 2011 11:07

    Katka2 (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    Netvrdím, že je to váš případ, ale znám "poradce" kteří záměrně lžou, jen aby měli kšeft. Nebo naopak plácnou první věc co je napadne, jen aby měli pokoj. Tím chci říct, že informace od poradců je třeba brát s velkou rezervou. Nav ašem místě bych se poptala i jinde.

  • 13. 8. 2011 11:15

    LucyLIu (neregistrovaný)

    Re: Snížení odhadu nemov.stavebním techn
    No takovýhle pocit máme s manželem taky. Za zřízení smlouvy jsme zaplatili 6tis, poradkyně má svou odměnu v kapse a dále nemá zájem cokoliv řešit. Tak uvidíme, co nám řekne v pondělí a pak holt budeme muset řešit asi jinde. díky

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).