Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Dědické řízení-odkup pohledávky od v.24 - Re: dědické řízení-odkup pohledávky pokr Dědictví bylo předluženo a...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2011 17:30

    v.24 (neregistrovaný)

    Re: dědické řízení-odkup pohledávky pokr
    Dědictví bylo předluženo a Vaše pohledávka byla přihlášena po datu výzvy 28.2.(kterou jsme nikdy nedostali) pro přihlášení pohledávek věřitelů. Při uspokojování věřitelů, kteří přihlásili své pohledávky včas, postupoval soud ve smyslu ustanovení....... a věřitele poměrně uspokojil do výše ceny nabytého dědictví. Z výše uvedeného vyplývá, že hodnota dědictví byla zcela vyčerpána a věřitelé, kteří přihlásili své pohledávky po uplynutí lhůty nebylo možné uspokojit ani částečně a dědicové pozdě přihlášené pohledávky neuznali. Od právničky mám jen jediné potvrzení, že když jsem zasílala doklady potřebné k přihlášce, vyžádala si ještě její doplnění - to bylo zasláno poštou a pak opět telefonicky nás ujistila, že jsme v řízení.
    Jedná se mi o to, že teď nevím, zda mohu tyto pohledávky, které už nám nebudou nikdy uhrazeny nějakým způsobem odepsat...
    Děkuji.

  • 19. 8. 2011 14:27

    r (neregistrovaný)

    Re: dědické řízení-odkup pohledávky pokr
    Odepíšete, bohužel, nedaňově. Máme za sebou také několik úmrtí dlužníků, o kterých jsme se nedozvěděli, a tedy jsme se nemohli včas přihlásit do dědického řízení. Vše jsme museli odepsat nedaňově.
    Nějaká lejstra od advokátky vám nepomohou. Důležitý je závěr notáře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).