Hlavní navigace

Dědické řízení-odkup pohledávky

 • (neregistrovaný) 79.98.73.---

  18. 8. 2011 17:28

  Dobrý den,

  mám takový dotaz. Jedna firma nazývejme ji třeba Novák s.r.o., nám dlužila 500tis Kč za provedené služby. Jelikož, ale firma Novák s.r.o. neměla peníze, aby naší firmě dluh uhradila, dohodnul se v lednu náš jednatel s jednatelem firmy Novák s.r.o. o odkoupení pohledávek v části 300tis u fyzické osoby, která dlužila peníze firmě Novák s.r.o. za zboží. Smlouva o převodu pohledávek byla tedy uzavřena se zpětným datumem v prosinci. (prý že to firma Novák s.r.o., chtěla mít vyřešené ještě v roce 2010.) Smlouva o odkupu pohledávek byla z naší strany zaslálna fyzické osobě, kde byli i veškeré údaje, kam dluh uhradit a jak se s námi spojit. Na fyzickou osobu byli posílány i upomínky, doporučeně, ale bez odezvy... Až koncem dubna jsme se dozvěděli, že fyzická osoba zemřela v listopadu a konalo se dědické řízení. Tudíž jsme volali kam se dalo, abychom zjistili, co máme dělat a přihlásili se k dědickému řízení. Nakonec jsme se dovolali bratrovi zemřelého a ten prohlásil, že přihlášky už byly uzavřeny a že jsme to tedy nestihli. Za 14 dní se bratr ale zavolal s tím, že právnička ještě otevřela termín k zaslání přihlášek k řízení, s právničkou jsem osobně mluvila, zaslala veškeré podklady a bylo mi telefonicky potrvrzeno, že jsme v řízení. Následně ale přišlo sdělení-ve věci dědictví po panu......... Vám sděluji, že dědictví bylo pravomocně ukončeno dne 24.11. 2010.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 8. 2011 17:30

   v.24 (neregistrovaný) 79.98.73.---

   Re: dědické řízení-odkup pohledávky pokr
   Dědictví bylo předluženo a Vaše pohledávka byla přihlášena po datu výzvy 28.2.(kterou jsme nikdy nedostali) pro přihlášení pohledávek věřitelů. Při uspokojování věřitelů, kteří přihlásili své pohledávky včas, postupoval soud ve smyslu ustanovení....... a věřitele poměrně uspokojil do výše ceny nabytého dědictví. Z výše uvedeného vyplývá, že hodnota dědictví byla zcela vyčerpána a věřitelé, kteří přihlásili své pohledávky po uplynutí lhůty nebylo možné uspokojit ani částečně a dědicové pozdě přihlášené pohledávky neuznali. Od právničky mám jen jediné potvrzení, že když jsem zasílala doklady potřebné k přihlášce, vyžádala si ještě její doplnění - to bylo zasláno poštou a pak opět telefonicky nás ujistila, že jsme v řízení.
   Jedná se mi o to, že teď nevím, zda mohu tyto pohledávky, které už nám nebudou nikdy uhrazeny nějakým způsobem odepsat...
   Děkuji.

  • 19. 8. 2011 14:27

   r (neregistrovaný) 83.208.225.---

   Re: dědické řízení-odkup pohledávky pokr
   Odepíšete, bohužel, nedaňově. Máme za sebou také několik úmrtí dlužníků, o kterých jsme se nedozvěděli, a tedy jsme se nemohli včas přihlásit do dědického řízení. Vše jsme museli odepsat nedaňově.
   Nějaká lejstra od advokátky vám nepomohou. Důležitý je závěr notáře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).