Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Snížení platu po návratu z RD od Kara - Re: snížení platu po návratu z RD Skutečně jste...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 9. 2011 15:31

  Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Skutečně jste stále zaměstnancem společnosti A? Nepřevzala společnost B zaměstnance společnosti A se všemi jejich právy a povinnostmi (tedy i Vás)? To je důležité pro další postup.

 • 19. 9. 2011 18:13

  JanaB (neregistrovaný) 89.24.184.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Děkuji. Papírově jsem pořád vedena pod společností A, nic jsem společnosti B nepodepsala. Tutíž žiji v domění, že jsem stále vedena jako zaměstnanec firmy A.
  Společnost B postupně předělala všem smlouvy (tím že si vzali zaměstnannce k sobě) ale ty co jsou na rodičáku, ty zatím nechali, zřejmě vyčkávají jejich návratu. Bylo mi řečeno, až se vrátíte, tak vám předěláme administrativně smlouvu..... moc vám děkuji za odpověď.

 • 19. 9. 2011 19:03

  Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  To není jisté, že jste stále zaměstnancem A. Pokud se oba zaměstnavatelé spolu dohodli, že B převezme zaměstnance z A se všemi jejich právy a povinnostmi, tak se souhlas zaměstnance nevyžaduje ,pouze se jim to předem oznámí. Možná proto, že jste nebyla ve firmě přítomná, to s Vámi neprobrali. Takže zaměstnanec nepodepisuje nějaké ukončení pracovního poměru, protože ten nekončí. Všechno běží dál, dál platí jeho pracovní smlouva, průměry, všechno, akorát se jeho zaměstnavatel jmenuje jinak. Takže je klidně možné, že jste zaměstnancem B, Vaše pracovní smlouva platí a na každé změně by se s Vámi nejprve museli dohodnout, tedy i na jiném druhu práce. Mzdu snížit můžou, pokud ji nemáte sjednanou ve smlouvě, ale jen stanovenou mzdovým výměrem. Zjistěte si, jak to vlastně v Vámi je. Jestli Vás nepřevzali a jste stále zaměstnancem firmy A, tak co s Vámi musí řešit firma A.

 • 19. 9. 2011 19:11

  Karl_von (neregistrovaný) 212.79.105.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Ještě tu může být možnost, že s přítomnými zaměstnanci sepsali dohodu o ukončení a ihned novou smlouvu u firmy B. A ty nepřítomné si nechávají až přijdou. A klidně mohou mlžit, že se jedná jenom o administrativní úkon.

 • 19. 9. 2011 20:51

  JanaB (neregistrovaný) 89.24.184.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Původní zaměstantnci ve firmě A dostali "dodatek ke smlouvě", kde je pouze zmíněno, že se změnil název zaměstnavatele. Všechno (plat) jim zůstalo stejné.
  Mně si nedávno pozvali na "pohovor" s tím, že až nastoupí, tak se administrativně (zřejmě stejně jako s původní zaměst.) sepíše dodatek.
  Jen mě trošku vyděsilo, že pak mi ve firmě B "něco najdou" i když nebude na finanční účtárně místo. (prý smlouva třeba i na dobu určitou, a pravděpodobně se zkušební dobou, tak nevím jestli na tohle mají právo??)
  Já bych radši aby mi buď dali oni výpověď, nebo účetní se stejnou mzdou. (vím, ale že mzda jakou jsem měla ve společnosti A, není pro ně únosná, proto budou stopro dělat vše možné, aby mi jí snížili, já ale nevím, jestli se mám ozvat, že s tím nesouhlasím, jestli mi to k něčemu bude.
  Co se týče mzdy, mám jí s původní firmou sjednanou ve smlouvě. Jenže když došlo ke zvýšení platu, a to 2x, vždy jsem dostala jen Mzdový výměr číslo 1. a Mzdový výměr číslo 2. Tak nevím.
  Mám pocit, že až se budu vracet zpět, budu muset jít asi s právníkem :o))
  Moc děkuji za pomoc

 • 20. 9. 2011 13:17

  Kara (neregistrovaný) 83.240.26.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Tak to vypadá, že firma B převzala všechny zaměstnance, včetně Vás. A že až přijdete, tak pouze dostanete písemnou informaci (oni to nazvali dodatek) s tím, že se Váš zaměstnavatel jmenuje B, tak jak to dostali všichni ostatní. Každopádně stále platí to, co máte smluveno v pracovní smlouvě (a podle mě tím i bohužel ta původní výše mzdy, protože to další navýšení nebylo sjednáváno). Ovšem pokud ta původní bude nižší než současná zaručená, musíte dostat aspoň tu zaručenou.
  Váš pracovní poměr neskončil, stále platí ta Vaše pracovní smlouva na dobu neurčitou, takže nemohou jednostranně změnit Váš poměr na dobu určitou, když jim takový dodatek ke smlouvě nepodepíšete. Druh práce Vám musí přidělovat takový, jaký máte sjednaný, pokud nepodepíšete dotatek s jiným druhem práce. Platí i místo výkonu práce, úvazek a vůbec všechno, co máte sjednané ve smlouvě. Pokud pro Vás nebude ta sjednaná práce a Vy jinou neodsouhlasíte, pak se zřejmě pro ně stanete nadbytečnou a budou to muset řešit (dohodou, výpovědí).

 • 20. 9. 2011 13:50

  JanaB (neregistrovaný) 89.24.184.---

  Re: snížení platu po návratu z RD
  Moc vám děkuji za informace

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).