Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Opravný doklad po novu,kdy dod.DP? od klara2 - Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP? Dobrý den,řádné -...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 7. 10. 2011 9:39

    klara2 (neregistrovaný)

    Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
    Dobrý den,
    řádné - ok
    opravné řádné - podává se před uplynutím lhůty k podání řádného,
    zaškrtne se řádné a opravné
    dodatečné - zjištěná chyba
    opravné dodatečné - nahrazuje původní dodatečné, zaškrtne se opravné a dodatečné
    Snad Vám to trochu pomůže..

  • 7. 10. 2011 12:32

    jolanta (neregistrovaný)

    Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
    Opravný DD se účtuje - když vystavuji já - do daňového období, kdy dostanu potvrzený DD od odběratele. Když dostanu opravný DD dostanu od dodavatele, do období, kdy jsem obdržela. Opravný DD není důvodem pro podání dodatečného daň.přiznání k DPH.

  • 7. 10. 2011 12:53

    jb (neregistrovaný)

    Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
    Skutečně? Já to vidím jinak, ale třeba se pletu.
    1/Pokud provádím opravu §42 z důvodu, které jsou přesně vymezeny v odstavci 1, tak je to bez dodatečného.
    2/ Pokud nenajdu důvody, tak musím provést opravu dle§ 43 a zde čekám na potvrzený doklad, ale musím podat dodatečné "je oprávněna provést opravu v dodatečném daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém se uskutečnilo původní plnění ".
    3/Pokud jsem v pozici odběratele, tak opravu provádím v době, kdy jsem se "dozvěděla", "nečekám " na doklad
    "Opravu plátce provede za zdaňovací období, ve kterém se dozvěděl o okolnostech rozhodných pro vznik povinnosti ji provést."
    §74

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).