Hlavní navigace

Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?

  • (neregistrovaný) 195.39.8.---

    7. 10. 2011 7:25

    Dobrý den,
    mám totální zmatek v tom, kdy se podáváv dod.DP k DPH u opravných DD.
    Prosím někoho, kdo v tom má jasno, zda by se mi to polopaticky nepokusil vysvětlit.
    Móóć děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 10. 2011 9:39

      klara2 (neregistrovaný) 90.178.98.---

      Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
      Dobrý den,
      řádné - ok
      opravné řádné - podává se před uplynutím lhůty k podání řádného,
      zaškrtne se řádné a opravné
      dodatečné - zjištěná chyba
      opravné dodatečné - nahrazuje původní dodatečné, zaškrtne se opravné a dodatečné
      Snad Vám to trochu pomůže..

    • 7. 10. 2011 12:32

      jolanta (neregistrovaný) 90.180.216.---

      Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
      Opravný DD se účtuje - když vystavuji já - do daňového období, kdy dostanu potvrzený DD od odběratele. Když dostanu opravný DD dostanu od dodavatele, do období, kdy jsem obdržela. Opravný DD není důvodem pro podání dodatečného daň.přiznání k DPH.

    • 7. 10. 2011 12:53

      jb (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Opravný doklad po novu,kdy dod.DP?
      Skutečně? Já to vidím jinak, ale třeba se pletu.
      1/Pokud provádím opravu §42 z důvodu, které jsou přesně vymezeny v odstavci 1, tak je to bez dodatečného.
      2/ Pokud nenajdu důvody, tak musím provést opravu dle§ 43 a zde čekám na potvrzený doklad, ale musím podat dodatečné "je oprávněna provést opravu v dodatečném daňovém přiznání za zdaňovací období, ve kterém se uskutečnilo původní plnění ".
      3/Pokud jsem v pozici odběratele, tak opravu provádím v době, kdy jsem se "dozvěděla", "nečekám " na doklad
      "Opravu plátce provede za zdaňovací období, ve kterém se dozvěděl o okolnostech rozhodných pro vznik povinnosti ji provést."
      §74

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).