Vlákno názorů k dotazu Zdanění svatebního daru od Hanka - Re: Zdanění svatebního daru to si asi děláte legraci...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 5. 1. 2012 21:08

    Ji25 (neregistrovaný)

    Re: Zdanění svatebního daru
    Legrace to není, dnes fakt už člověk neví z čeho všeho se daň platí. Jestli to byl hloupý dotaz, pak se omlouvám.

  • 5. 1. 2012 21:16

    V. (neregistrovaný)

    Re: Zdanění svatebního daru
    Pokud byste to chtěli řešit, tak napište, od koho / myslím tím příbuzenský vztah / dar dostala a přibližně v jaké částce.

    Osvobození od daně dědické, daně darovací a daně z převodu nemovitostí

    (3) Od daně darovací je osvobozeno bezúplatné nabytí majetku, pokud k němu dochází mezi osobami zařazenými v I. a II. skupině.

    (4) Od daně darovací je za podmínek dále uvedených osvobozeno nabytí
    a) movitých věcí osobní potřeby u fyzických osob, jestliže tyto věci po dobu 1 roku před nabytím nebyly součástí obchodního majetku dárce, pokud cena tohoto majetku nepřevyšuje u osob III. skupiny 20 000 Kč u každého jednotlivého poplatníka. Daň se vybere jen z té části ceny movitých věcí nabývaných každým abyvatelem, která převyšuje uvedené částky,
    b) vkladů na účtech u bank a poboček zahraničních bank působících na území České republiky (s výjimkou vkladů na účtech zřízených pro podnikatelské účely), peněžních prostředků v české nebo cizí měně a cenných papírů v tuzemsku, pokud úhrnná částka všech těchto hodnot nepřevyšuje u osob III. skupiny 20 000 Kč u každého jednotlivého poplatníka. Daň se vybere jen z té části movitého majetku nabývaného každým nabyvatelem, která převyšuje uvedené částky,
    c) jiného majetkového prospěchu nabytého na základě smlouvy o vypůjčce uzavřené mezi vlastníkem pozemku a bytovým družstvem nebo vlastníkem jednotky při úpravě práva k pozemku podle zvláštního předpisu,2f)
    d) příležitostných bezúplatných nabytí movitého majetku a jiného majetkového prospěchu, jehož hodnota nepřesahuje 3 000 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).