Re: PPM-mám nárok?
Před nástupem na ÚP jsem skončila rodičák s 1.dítětem. Bere se v potaz i zaměstnání před 1.mateřskou. A pokud by to nevyšlo těch 270 pojištěných dnů, tak bych dostávala jen rodičák a na mateřskou bych už neměla nárok? Děkuji za trpělivost, moc tomu totiž nerozumím.
Re: PPM-mám nárok?
Píšete, že jste skončila rodičák, ale já z toho nepoznám, jestli jste měla zaměstnavatele a byla na rodičovské dovolené, nebo jste pracovní poměr ukončila už dřív a pobírala jste rodičovský příspěvek. V tom prvním případě by se rodičovská dovolená do pojištěných dob započítala.
Pokud byste neměla nárok na PPM, tak lékař vystaví neschopenku na 6 týdnů před předpokládaným porodem a 6 týdnů po porodu. Na rodičovský příspěvek byste měla nárok od narození dítěte.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.