Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv.? od HP - Re: Nájem bytu - §9 - nelze do...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 2. 2012 17:31

    HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

    Re: Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv
    Osvobození do 20tis. je u jednorázového příjmu podle §10, což Váš případ není. Podle mého je příjem 7000,- pokud nemá ve smlouvě rozděleno, co je nájem a co je za služby.

  • 22. 2. 2012 10:51

    D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

    Re: Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv
    Již jsem řešila s FÚ a prý je jedno i když to má rozděleno ve smlouvě, důležité je, zda si nájemník platí zálohy sám. Pokud jde prý celá částka do rukou pronajímatele, pak se v příjmech uvádí celá částka. Tak nevím, názor našeho FÚ se různí s názorem uváděným zde na fóru...

  • 22. 2. 2012 11:19

    HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

    Re: Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv
    Nevím, já to beru podle Pokynu GFŘ 6, kde je napsáno, že zálohy na cenu služeb, které pronajímatel zúčtuje po uplynutí roku se skutečnými výdaji, nezahrnuje pronajímatel do příjmů a platby za tyto služby do výdajů. Příjmem jsou pouze v případě, že tyto služby poskytuje probnajímatel sám. A to paní asi vodu a elektriku neposkytuje. I když jak již tady bylo několikrát řečeno, pokyny nejsou právně závazné, tak možná ani pro FÚ :-) A nebo to chápu blbě já.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).