Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv.? od HP - Re: Nájem bytu - §9 - nelze do...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 2. 2012 17:31

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Re: Nájem bytu - §9 - nelze do 20tis osv
    Osvobození do 20tis. je u jednorázového příjmu podle §10, což Váš případ není. Podle mého je příjem 7000,- pokud nemá ve smlouvě rozděleno, co je nájem a co je za služby.

• 22. 2. 2012 10:51

D.V. (neregistrovaný) 193.86.121.---

Již jsem řešila s FÚ a prý je jedno i když to má rozděleno ve smlouvě, důležité je, zda si nájemník platí zálohy sám. Pokud jde prý celá částka do rukou pronajímatele, pak se v příjmech uvádí celá částka. Tak nevím, názor našeho FÚ se různí s názorem uváděným zde na fóru...

• 22. 2. 2012 11:19

HP (neregistrovaný) 77.92.222.---

Nevím, já to beru podle Pokynu GFŘ 6, kde je napsáno, že zálohy na cenu služeb, které pronajímatel zúčtuje po uplynutí roku se skutečnými výdaji, nezahrnuje pronajímatel do příjmů a platby za tyto služby do výdajů. Příjmem jsou pouze v případě, že tyto služby poskytuje probnajímatel sám. A to paní asi vodu a elektriku neposkytuje. I když jak již tady bylo několikrát řečeno, pokyny nejsou právně závazné, tak možná ani pro FÚ :-) A nebo to chápu blbě já.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).