Hlavní navigace

Vlákno názorů k dotazu Otec na mateřské od Líba - Re: otec na mateřské Pokud pobírá PPM, nesmí mít...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 6. 8. 2012 12:42

  Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

  Re: otec na mateřské
  Pokud pobírá PPM, nesmí mít příjem v tom zaměstnání, z jehož pojištění je PPM vyplácena. U rodičovského příspěvku se výdělek nesleduje, může pobírat RP a přitom dál chodit do práce. Na rodičovskou dovolenou u zaměstnavatele má nárok už od narození dítěte.

 • 6. 8. 2012 13:09

  Alex16 (neregistrovaný) 195.113.198.---

  Re: otec na mateřské
  Ale manželka bude 6 týdnů pobírat PPM, potom už manžel 22 týdnů PPM, to tedy musí být doma nepracovat. Takže o rodičovskou dovolenou požádá předpokládám až potom, když začne pobírat rodičovský příspěvek a potom už může mít přivýdělek, jestli tomu dobře rozumím. Moc děkuji za odpověď.

 • 6. 8. 2012 16:18

  Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

  Re: otec na mateřské
  Ne. Muž u zaměstnavatele požádá o rodičovskou dovolenou a zároveň na úřadě požádá o peněžitou pomoc v mateřství (PPM). Po dobu, po kterou bude pobírat PPM, nesmí mít výdělek z toho pracovního poměru, na základě kterého PPM pobírá. Až přestane pobírat PPM a začne pobírat rodičovský příspěvek, pak buď může zůstat na rodičovské dovolené (což znamená, že bude doma), nebo rodičovskou dovolenou ukončí a půjde pracovat.
  Mateřská dovolená je název volna u zaměstnavatele a může ji mít jen žena. Po tuto dobu žena pobírá PPM. Muž nemůže mít mateřskou dovolenou, ten má rodičovskou dovolenou, což je také název volna u zaměstnavatele a po tuto dobu může pobírat buď PPM nebo později rodičovský příspěvek, což je dávka státní podpory, která s rodičovskou dovolenou nesouvisí. Nebo může zůstat na rodičovské dovolené bez rodičovského příspěvku (stejně jako žena).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).