Re: DPH a služba na Slovensku
***
Teď vidíte, že řešit se musí všechno.
Obzvláště u služeb je místo plnění - tedy místo zdanění velmi různorodé.
Ve Vašem případě ale nevím, jestli se jedná ze strany slov. firmy o pronájem nebyt. prostor, který je osvobozen, tudíž byste v ČR nepřidaňovala, ale může jít také o nájem movité věci (npř. přenosný WC) - potom byste podle §10, odst.6f) - viz dále §15,odst.1) = museli samovyměřit na vstupu i výstupu - ř. daň. přiznání viz odpověď výše. Daňový doklad musí mít v tomto případě všechny náležitosti dle §31, aby byl nárok i na odpočet
Zkuste si na Slovensku vyjasnit, jak u nich chápou tento pronájem, správně by měli na fa uvést, zda máte povinnost v ČR dodanit(viz§31,odst.k) a pro Vás by to tedy bylo jasnější.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.