Re: výpočet nároku na stravenky
Zaměstnavatel stanovil nějaká pravidla. Pokud se nechá ukřičet, tak musí ta pravidla změnit. Kompromis je, slevit z 8 hodin na 7 nebo 6.
Hodit problém na účetní, je od něj sprosťárna. Jestli chcete snížit příplatek na minimum podle zákoníku práce, opět to musí rozhodnout zaměstnavatel. Příplatek za přesčas 25% místo 100% je taky kompromis. A zaměstnanci by si taky měli uvědomit, že ne v každé firmě dostávají zaměstnanci stravenky. Asi je pálí dobré bydlo.
Re: výpočet nároku na stravenky
No třeba finanční úřad. Pokud dávají 55% daňově uznatelných nákladů a není dodržen vnitřní předpis, tak potom nesplňují podmínky pro daňovou uznatelnost. Pokud zaměstnanec dle vnitřního předpisu nemá dostat stravenku a dostane ji, tak jak si může firma uplatnit 55% do daňově uznatelných nákladů?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.