Vlákno názorů k dotazu Skončení PP a nemoc od Dara - SP odhlásíte ke 30.6. a tímto datem ukončíte...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 6. 2019 14:42

    Dara (neregistrovaný)

    SP odhlásíte ke 30.6. a tímto datem ukončíte i ELDP, tady nemoc už nevykazujete (předpokládám, že již hradí OSSZ). ZP musíte odhlásit kódem "N" a ukončení nemoci kódem "K". Pokud Vám donese lístky na peníze, tak samozřejmě posílejte vždy ke konci měsíce, ale zaměstnanec není povinen vám je dávat - může si je předávat sám. Určitě si hlídejte ukončení nemoci, já to řeším i dotazem na příslušnou OSSZ.

  • 26. 6. 2019 17:28

    xJ (neregistrovaný)

    Na ZP se odhlásí kódem O 30.6.2019 a zároveň na další řádek se může nahlásit kódem N. Pokud se to takto udělá, musí se následně sledovat konec PN a nahlásit po skončení PN kódem K.
    Vzhledem k tomu, že onen člověk nemusí lístky na peníze a ukončení posílat přes bývalého zaměstnavatele, nemusí se zaměstnavatel ani dozvědět o konci a nenahlásí ukončení PN kódem K a na ZP bude vinou zaměstnavatele veden stále v evidenci lidí, za které je plátcem ZP stát.
    Lepší je odhlásit pouze kódem O a poradit mu, aby se na ZP sám došel s dokladem, že pobírá nemocenské dávky, sám nahlásit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).