Hlavní navigace

Skončení PP a nemoc

• (neregistrovaný) 78.157.177.---

26. 6. 2019 8:59

Dobrý den. Prosím o pomoc. Zam-ec podal výpověď. PP skončí 30.6. Celou VD promarodil. Nemoc pokračuje. Normálně odhlásím na SP a ZP? Kód "O" nebo "N"? Jak ELDP? Mám vystavit nebo až po skončení nemoci? Lístky na peníze posílat až do skončení nemocenské? Na co si dát pozor? Děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 6. 2019 14:42

Dara (neregistrovaný) ---.comhal.cz

SP odhlásíte ke 30.6. a tímto datem ukončíte i ELDP, tady nemoc už nevykazujete (předpokládám, že již hradí OSSZ). ZP musíte odhlásit kódem "N" a ukončení nemoci kódem "K". Pokud Vám donese lístky na peníze, tak samozřejmě posílejte vždy ke konci měsíce, ale zaměstnanec není povinen vám je dávat - může si je předávat sám. Určitě si hlídejte ukončení nemoci, já to řeším i dotazem na příslušnou OSSZ.

• 26. 6. 2019 17:28

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Na ZP se odhlásí kódem O 30.6.2019 a zároveň na další řádek se může nahlásit kódem N. Pokud se to takto udělá, musí se následně sledovat konec PN a nahlásit po skončení PN kódem K.
      Vzhledem k tomu, že onen člověk nemusí lístky na peníze a ukončení posílat přes bývalého zaměstnavatele, nemusí se zaměstnavatel ani dozvědět o konci a nenahlásí ukončení PN kódem K a na ZP bude vinou zaměstnavatele veden stále v evidenci lidí, za které je plátcem ZP stát.
      Lepší je odhlásit pouze kódem O a poradit mu, aby se na ZP sám došel s dokladem, že pobírá nemocenské dávky, sám nahlásit.

• 27. 6. 2019 7:09

hana h (neregistrovaný) 78.157.177.---

Velice děkuji. Nebyla jsem si jistá, zda mám povinnost sledovat konec nemocenské, proto ta otázka. Hezký den

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).