Jestli jde o DPČ ZMR a výdělek je 2400 Kč, pak bude SP 0 Kč, ZP 0 Kč. Pokud je podepsané prohlášení a uplatňovaná sleva, pak bude daňový základ 2400 Kč, z toho zálohová daň 360 Kč, po uplatnění slevy daň 0 Kč.
Pokud není podepsané prohlášení, bude sražena srážková daň 360 Kč.
Jestli jde o DPČ neZMR a výdělek 2400 Kč, pak bude SP 156 Kč, ZP 0 Kč. Daňový základ 3000 Kč (tj. 2400 + SP za zaměstnavatele 600 Kč). Pokud má podepsané daňové prohlášení, pak z toho bude zálohová daň 450 Kč, po uplatnění slevy daň 0 Kč.
Pokud nemá podepsané prohlášení, pak z toho bude sražena srážková daň 450 Kč.
Dobrý den, Karo, moc děkuji. Ve smlouvě je napsáno: Rozsah dohodnuté práce - 1/2 pracovní doby. Odměna 100Kč/1 hod. Tak jsem to brala, že to tedy není ZMR. V tomto měsíci odpracoval zaměstnanec méně hodin, proto má pouze 2400Kč. Podle Vámi uvedeného je tedy správně výpočet č. 2 tj. SP 156Kč, daň 450Kč (zálohová, má podepsáno prohlášení). Na ZP ho tedy budu muset odhlásit.
Děkuji moc.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.