Odstupné
§ 67
(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního poměru odstupné ve výši nejméně
a) jednonásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval méně než 1 rok,
b) dvojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 1 rok a méně než 2 roky,
c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
d) součtu trojnásobku jeho průměrného výdělku a částek uvedených v písmenech a) až c), jestliže dochází k rozvázání pracovního poměru v době, kdy se na zaměstnance vztahuje v kontu pracovní doby postup podle § 86 odst. 4.
Za dobu trvání pracovního poměru se považuje i doba trvání předchozího pracovního poměru u téhož zaměstnavatele, pokud doba od jeho skončení do vzniku následujícího pracovního poměru nepřesáhla dobu 6 měsíců.
Takže, pokud u prvního zaměstnavatele nebyl PP ukončen a u druhé uzavřen nový, tak berete dobu od vzniku pracovního poměru, tedy od kdy byl sjednán pracovní poměr.
Nejsem si jistá, zda H. dobře pochopil(a) dotaz na trvání pracovního poměru. Takže upřesňující dotaz pro H.: ten druhý zaměstnavatel převzal zaměstnance od toho prvního zaměstnavatele se všemi jeho právy a povinnostmi? Čili u toho zaměstnance máte uvedený datum nástupu (začátek pracovního poměru) od tehdy, kdy nastoupil k tomu prvnímu zaměstnavateli?
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.