ano vyžadujeme, aby se tam psaly hodiny. Zrovna paní patří k těm, jak bych to řekla slušně "vy.raným" typům. Nemyslím si, že by to bylo na celý den, asi bych to řešila náhradním volnem nebo dovolenou, ale nejsem si jistá, a tady jste mi vždy dobře poradili. Oni ví, že když je to lékař tady a nemůžou tam jít ve volnu, že mají přijít do práce, ale někteří se ohánějí zase tím, že jsou invalidi atd. Proplacené placené volno se dává v jakém případě? netušíte?
Odpověď najdete v Nařízení vlády č. 590/2006 Sb., kterým se stanoví okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci
Příloha k nařízení vlády č. 590/2006 Sb.
Okruh a rozsah jiných důležitých osobních překážek v práci
1. Vyšetření nebo ošetření
a) Pracovní volno s náhradou mzdy nebo platu se poskytne na nezbytně nutnou dobu, bylo-li vyšetření nebo ošetření provedeno ve zdravotnickém zařízení, které je ve smluvním vztahu ke zdravotní pojišťovně, kterou si zaměstnanec zvolil, a které je nejblíže bydlišti nebo pracovišti zaměstnance a je schopné potřebnou zdravotní péči poskytnout (dále jen „nejbližší zdravotnické zařízení“), pokud vyšetření nebo ošetření nebylo možné provést mimo pracovní dobu.
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-590
.................
Konec věty - ta je asi pro zaměstnavatele v tomto případě důležitá. Psala jste, že paní pracuje na směny.
Konzultace s dobrým právníkem by možná vyšla levněji, než min. 12x do roka zaměstnanec bez produktivní práce. Nemluvě o nastavení pravidel pro ostatní zaměstnance.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.