Hlavní navigace

Názor k dotazu Insolvence - zasílání celé mzdy od Luc - Děkuji. Já jsem v usnesení vyčetla toto: Soud přikazuje plátcům...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 4. 2024 10:58

    Luc

    Děkuji.

    Já jsem v usnesení vyčetla toto:
    Soud přikazuje plátcům příjmu dlužníka – obou manželů:
    ...
    i každému budoucímu plátci příjmu dlužníka – obou manželů, postižitelného výkonem
    rozhodnutí nebo exekucí, aby
    - po doručení tohoto rozhodnutí, poprvé z příjmu, vyplaceného v průběhu března 2024,
    prováděl z příjmu dlužníka srážky z rozsahu, v jakém z něj mohou být při výkonu
    rozhodnutí nebo při exekuci uspokojeny přednostní pohledávky a nevyplácel sražené částky dlužníkovi, ale ustanovené insolvenční správkyni na účet č. ... VS ...

    A v dopisu od insolvenční správkyně je toto:
    Usnesením ... soud schvaluje oddlužení plněním splátkového kalendáře se zpeněžením majetkové podstaty.
    Dle shora uvedeného Vám jako plátci mzdy ukládám, nevyplácet dlužníkovi mzdu nebo jiný příjem, na který má nárok, ale celou mzdu nebo jiný příjem, vyplatil insolvenční správkyni, a to bez zřetele k právní moci tohoto usnesení.

    Jedná se o insolvenci manželů. Zkouším kontaktovat správkyni a zjistit další informace od zaměstnance, tak uvidím. Já jen, abychom neudělali nějakou chybu.

    Moc děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).