Re: O kolik byste si rekli?
Já tu včera nebyla. Ale dnes jsem přečetla vše a nedělala bych
to pod 3000 - až 4.000,- . Tam to není evidentně o položkách, ale o nervech - to znám a vědomostech - nic neví, co udělají neřeknou a pak se to hasí. A za za to se platí. A Fú a jiným institucím by platili víc. Takže spokojenost musí být na obou stranách. Jsem také z chudého kraje - z Jižních Čech, ale za 2.500,- bych to nedělala. U nás dnes neprší, jak u Vás ??
Re: O kolik byste si rekli?
Severní Morava hlásí zataženo! Hezky se nám ta diskuze rozběhla. Je vidět, že se nedá odhadnout z počtu účetních položek skutečně odvedená práce účetního. Je to individuální a Ivan by si měl velmi dobře rozmyslet, co ho to stojí. Někdy si s odstupem času člověk uvědomí, že to za ty prachy ani nestojí a že raději měl hodit relax.
Re: O kolik byste si rekli?
****************
Tam, kde to není o položkách, ale o nervech, je s cenou pro citlivé povahy, jako jsem například já, vždy problém. Jak mám diplomaticky a abych neurazila naznačit panu podnikateli, že je lajdácké prase a tím pádem zvýšíme cenu? Na to jsem ještě nepřišla... Jana F.
*****************************
Re: O kolik byste si rekli?
Jani, já jsem mu neřekla, že je lajdácké prase, ale poslala jsem ho jinam (v loňském roce jsem tak učinila u 3, protože jsem si z nervů zablokovala záda, následky nevídané, a v mém bujarém věku lékaři řešili, zda nemám mozkovou příhodu:-))). Upřímně?? Hospody dělám jen stálým klientům, kteří je mají coby "doplňkovou" činnost, většinou dělám v Praze a okolí a za tohle bych se nestyděla říct si něco mezi 3.500 až 5.000. Tedy, pokud je pravdou, že položek je tolik, bordel tak velký a účetní dělá to co dělá. Jinak, co se týče cen, ano, klienty, kteří jsou v pohodě, většinou převedu na výhodnější paušál, klienty, se kterými jakýmkoliv způsobem bojuju, vedu položkově a hodinově, protože se mi to líp prokazuje, dojde-li na lámání chleba a vznikne problém.
Re: O kolik byste si rekli?
Ten relax potrebuju vzdycky 25teho odpoledne :-)
Nemam v oblibe resit pocet polozek protoze to nic nevypovida. Muzete mit doklad od sanitace ktery hodite do nakladu a dal vas nezajima a oproti tomu stoji stovky faktur na pivo kde mate zalohove obaly prijate/vydane (evidence) pak si musite spocitat cenu piva, odecist dph... Ten doklad mate v ruce jeste jednou pri kontrole a pak samozrejme pri DPH. Faktury jsou samozrejme psany tak ze si hodne veci muite pocitat sami.... proste prace nasobne vic a techto faktur je vetsina.
Taky kdyz vam 20teho reknou ze od prvniho nastoupila zamestnankyne.... to jsou pak radosti. :-)
Ivan
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.