Re: Zkušební doba a prac.neschopnost
Já bych na to nespoléhal. Podle § 35 odst. 1 nesmí být zkušební doba delší než 3 měsíce po sobě jdoucí. Podle odst. 2 se do zkušební doby nezapočítává doba překážek v práci, ale není zde řešeno, jestli se o tyto překážky v práci zkušební doba prodlužuje. Četl jsem následující výklad od pracovníků MPSV: „Pokud by se zkušební doba prodloužila o zameškané dny, bude pak trvat déle než 3 měsíce, což je v rozporu s textem zákona. V ZP chybí jednoznačné ustanovení o tom, že o dobu překážek v práci se zkušební doba prodlužuje. Ustanovení § 66 ZP nasvědčuje spíše tomu, že zkušební doba se v době trvání překážek v práci nepřerušuje“
Chceteli mít jistotu, je lepší ukončit pracovní poměr ve zkušební době v délce 3 měsíců a nespoléhat na její prodloužení o dobu překážek v práci, protože toto prodloužení zkušební doby ze ZP nevyplývá! Tento nedodělek bude asi řešen v současné době projednávané novele ZP.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.