Re: Proplacení mzdy podle §142,odst.3
Pokud se nedostaví ze závaždných důvodů pro převzetí mzdy v den učený pro výplatu mezd (např. je nemocen), pak zaměstnavatel podle mého názoru není povinen mu ji zasílat. Co se týká srážek - zaměstnavatel nesmí provádět žádné srážky, které nejsou vyjmenovány v zákoně (např. kromě pojistného a daně může bez dohody srazit přečerpanou dovolenou, soudem nařízenou exekuci...).
Re: Proplacení mzdy podle §142,odst.3
Jenže v tom § se píše, že musí zaslat, pokud zaměstnanec nemůže přijít z vážných důvodů a na jiném způsobu výplaty nebo jiném dni se nedohodli. Z toho mně vyplývá, že pokud zaměstnanec neměl závažný důvod k tomu, aby se nedostavil, tak zaměstnavatel zasílat nemusí. Prostě počká, až se zaměstnanec uráčí dostavit.
Re: Proplacení mzdy podle §142,odst.3
Bez ohledu na diskuzi jste Vy ale napsala tohle .
"Pokud se nedostaví ze závaždných důvodů pro převzetí mzdy v den učený pro výplatu mezd (např. je nemocen), pak zaměstnavatel podle mého názoru není povinen mu ji zasílat."
Proto jsem reagoval.
Re: Proplacení mzdy podle §142,odst.3
Aha, tak to jsem nešikovně napsala. Ta v závorce uvedená nemoc v mé odpovědi znamenala právě příklad závažného důvodu. Takže např. v případě, že je pracovník nemocen a tudíž se pro výplatu nemohl dostavit, zaměstnavatel mu ji následující den zašle, pokud se nedohodnou jinak.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.