Hlavní navigace

Názor k dotazu Nákup a prodej cizí měny v DE od Lenka - Děkuji Vám moc za rady, ale stále se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 1. 4. 2010 11:09

    Lenka (neregistrovaný)

    Děkuji Vám moc za rady, ale stále se v mém případě nenacházím.
    Já vůbec nenakupuji a neprodávám měnu přes pokladny.Vše se řeší jen převodem z účtu na účet.A rozdíl je jen v tom, že si cizí měnu neměním v bance kde mám účty jak v USD tak CZK, ale přes účet ve směnárně kde mám vedené také účty, směnu USD na CZK v bance kde mám účty bych přeci také účtovala jako průběžnou položku kurzem směny který mi banka dala.
    Příklad:prodám zboží za 100 USD platba mi přijde na můj USD účet u banky např KB zaúčtuji denní kurzem jako daňový příjem, za 10 dní si 100 USD z KB převedu průběžnou položkou nedaňově na svůj účet u směnárny kde si peníze ponechám až s nimi budu potřebovat nakládat. Za dalších 10 dní se rozhodnu, že 50 USD si směním a vyměněné peníze si pošlu na svůj účet CZK v bance KB udělám to průběžnou položkou kurzem směny a na CZK účtu už zaúčtuji pouze koruny.A zbylých 50 USD které mám stále ještě ve směnárně pošlu svému dodavateli jako platbu za zboží přes tu samou směnárnu z toho účtu co u ní mám a zaúčtuji jako daňový výdaj. Hnát to vše přes příjmy a výdaje tak mě to zbytečně bude navyšovat obrat.Můžete mi prosím ještě jednou vysvětlit tento můj případ který mám v praxi. Omlouvám se že stále nechápu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).