Re: Rodičovská dovolená
Podle mého byste měla nastoupit rodičovskou dovolenou od 21.10.2009, ale pokud budete žádat o čerpání řádné dovolené po mateřské dovolené, tak o rodičovskou dovolenou si požádáte až od následujícího dne po vyčerpání dovolené. O rodičovský příspěvěk si však můžete požádat už od 21.10.2009./rodičovský příspěvěk=státní dávky/. Jak správně píšete měla byste před ukončením mateřské předložit v práci žádanku o dovolenou a žádost o čerpání rodičovské dovolené. S ostatním by vám měla poradit mzdová účetní.Pěkný den
Re: Rodičovská dovolená
Také mně vychází konec MD na 20.10. Ale pokud chcete hned v navaznosti na ni čerpat řádnou dovolenou, na nemůžete na rodičovskou nastoupit od 21.10. Napíšete žádost, že od 21.10. do ... žádáte o čerpání řádné dovolené a další žádost, ve které napíšete, že od (a uvedete den, který bude následovat po vyčerpání řádné dovolené) do (určíte sama dokdy, nejdéle však do 3 let dítěte) žádáte o rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená a řádná dovolená jsou názvy volna u zaměstnavatele, takže tyto žádosti dáte zaměstnavateli. O rodičovský příspěvek požádáte na úřadě hned po mateřské, ten s řádnou ani s rodičovskou dovolenou nesouvisí.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.