Hlavní navigace

Rodičovská dovolená

• (neregistrovaný) 89.102.180.---

22. 9. 2009 7:34

Dobrý den,na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 8.4.09,počítám dobře,že na rodičovskou nastupuji 22.10.09?
    Mám do práce přinést žádost o čerpání řádné dovolené za rok 09 a nástupu na RD?Jinou povinnost nemám?
    Moc děkuji za pomoc

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 9. 2009 8:10

dagmar 2 (neregistrovaný) 217.112.165.---

Re: Rodičovská dovolená
      Podle mého byste měla nastoupit rodičovskou dovolenou od 21.10.2009, ale pokud budete žádat o čerpání řádné dovolené po mateřské dovolené, tak o rodičovskou dovolenou si požádáte až od následujícího dne po vyčerpání dovolené. O rodičovský příspěvěk si však můžete požádat už od 21.10.2009./rodičovský příspěvěk=státní dávky/. Jak správně píšete měla byste před ukončením mateřské předložit v práci žádanku o dovolenou a žádost o čerpání rodičovské dovolené. S ostatním by vám měla poradit mzdová účetní.Pěkný den

• 22. 9. 2009 9:14

Jiřka1 (neregistrovaný) 88.101.130.---

Re: Rodičovská dovolená
      Také mně vychází konec MD na 20.10. Ale pokud chcete hned v navaznosti na ni čerpat řádnou dovolenou, na nemůžete na rodičovskou nastoupit od 21.10. Napíšete žádost, že od 21.10. do ... žádáte o čerpání řádné dovolené a další žádost, ve které napíšete, že od (a uvedete den, který bude následovat po vyčerpání řádné dovolené) do (určíte sama dokdy, nejdéle však do 3 let dítěte) žádáte o rodičovskou dovolenou. Rodičovská dovolená a řádná dovolená jsou názvy volna u zaměstnavatele, takže tyto žádosti dáte zaměstnavateli. O rodičovský příspěvek požádáte na úřadě hned po mateřské, ten s řádnou ani s rodičovskou dovolenou nesouvisí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).