Re: prohlášení - neuplatňuje slevu na po
Záleží na něm, jestli podepíše nebo nepodepíše prohlášení. Může ho podepsat a nemusí požadovat žádné slevy. V tom případě budete danit zálohovou daní bez uplatńování veškerých slev, na konci roku resp. na začátku příštího vystavíte potvrzení o zdanitelných příjmech a on si slevy uplatní v DP. Když nepodepíše, tak v měsících, kdy by měl příjem menší než 5.000,- (nemoc a pod.) tak bude daň srážková a příjem z těchto měsíců se mu nedostane do DP.
Re: prohlášení - neuplatňuje slevu na po
Nikomu bych nic nevnucovala, jenom bych podala informaci. Ono by se totiž mohol stát, že když by byla v některém měsíci mzda menší než 5.000,-, tak by byla daň srážková a vašemu milánkovi by někdo poradil, aby podepsal zpětně prohlášení, že tak může uplatnit mzdu i když byla daň srážková. A opravovat to potom není nic příjemného.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.