Hlavní navigace

Prohlášení - neuplatňuje slevu na popltn

• (neregistrovaný) 81.19.3.---

1. 11. 2010 11:08

Dobrý den, prosím o konzultaci, nastupuje pracovník do zaměstnaneckého poměru, má živnost, nechce slevu na dani a a ni na dítě. Jsem se teď zarazila? Musím mu dávat podepisovat prohlášení? kde neuplatnuje slevu na poplatníka a ani na dítě?
    Děkuji Blanka

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 1. 11. 2010 11:12

LenkaMich. (neregistrovaný) 213.29.238.---

Re: prohlášení - neuplatňuje slevu na po
      Prohlášení podepisuje zaměstnanec na základě vlastní vůle. Vaše povinnost to není. Nepodepíše = neuplatňuje slevu ani daň.zvýhodnění. Bude si určitě podávat DP sám a tam si vše zúčtuje.

• 1. 11. 2010 11:14

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Záleží na něm, jestli podepíše nebo nepodepíše prohlášení. Může ho podepsat a nemusí požadovat žádné slevy. V tom případě budete danit zálohovou daní bez uplatńování veškerých slev, na konci roku resp. na začátku příštího vystavíte potvrzení o zdanitelných příjmech a on si slevy uplatní v DP. Když nepodepíše, tak v měsících, kdy by měl příjem menší než 5.000,- (nemoc a pod.) tak bude daň srážková a příjem z těchto měsíců se mu nedostane do DP.

• 1. 11. 2010 11:19

Blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

Děkuji moc, jen mi vrtalo v hlavě, jestli mu to mám vnucovat?:)))
      Blanka

• 1. 11. 2010 14:25

xJ (neregistrovaný) 213.192.2.---

Nikomu bych nic nevnucovala, jenom bych podala informaci. Ono by se totiž mohol stát, že když by byla v některém měsíci mzda menší než 5.000,-, tak by byla daň srážková a vašemu milánkovi by někdo poradil, aby podepsal zpětně prohlášení, že tak může uplatnit mzdu i když byla daň srážková. A opravovat to potom není nic příjemného.

• 2. 11. 2010 6:52

Blanka1 (neregistrovaný) 81.19.3.---

OK, děkuji moc:)))
      Blanka

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).