Vlákno názorů k dotazu Z nemocenské do nového zaměstnání od JiřinaH. - Re: Z nemocenské do nového zaměstnání Doba nemocenské se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 12. 2010 12:57

    JiřinaH. (neregistrovaný)

    Re: Z nemocenské do nového zaměstnání
    Doba nemocenské se na Potvrzení o zaměstnání (na zápočtový list )neuvádí. Předložíte zápočťák a jakou máte zdr.pojišťovnu, dotazník, podepíšete si Prohlášení daňového poplatníka, pravděpodobně Vás pošlou na vstupní lékažskou prohlíídku-podle práce kterou máte vykonávat.
    S tím ÚP - potvrzení z ÚP předkládáte zaměstnavateli jen pokud se to týká doložení chybějící doby na roční vyúčtování daně.
    Na ÚP lze se přihlásíit a odhlásit během měsíce proč ne ? Ale proč ano ?

  • 9. 12. 2010 13:09

    mar5 (neregistrovaný)

    Re: Z nemocenské do nového zaměstnání
    Takže není rozdíl nebo není v tom problém pro mě pokud nastupuju do nového zaměstnání z PN čerpající z předchozého zaměstnání a úřadem práce? Lze to zjistit jedině při lékařské prohlídce z karty, že byla PN. Jde mi o to, aby se nový zaměstnavatel nedozvděl, že jsem byl na PN. Jak to zjistí, odkud se hlásím, má nárok to vědět?

  • 9. 12. 2010 13:16

    JiřinaH. (neregistrovaný)

    Re: Z nemocenské do nového zaměstnání
    Potřeboval by to vědět jedině tehdy, kdybyste měla vyčerpanou podpůrčí dobu v nemoci a onemocněla v prvních 14 dnech po nástupu ( od 2011 vlastně v prvních 21 dnech od nástupu), aby Vám mohl zaplatit náhradu nemoci, kterou platí zaměstnavatel.

  • 9. 12. 2010 13:17

    xJ (neregistrovaný)

    Re: Z nemocenské do nového zaměstnání
    Dříve se doba nemoci uváděla do zápočtového listu, nyní se už do potvrzení o zaměstnání (dříve zápočtový list) uvádět bez souhlasu zaměstnance nesmí. On je problém spíše v tom, že zaměstnavatel když přijme nového pracovníka nemá šanci se dozvědět o předchozích nemocech a to ani v případě, kdy má zaměstnanec prostonáno maximum, tedy celou podpůrčí dobu. Přitom když onemocní brzy u nového zaměstnavatele, tak zaměstnavatel může vyplácet náhradu mzdy v prvních 14-ti dnech (od příštího roku je to ještě víc) jenom pokud je nárok na nemocenské dávky. A když nárok na nemocenské dávky už není, tak se to zaměstnavatel nedozví, resp. se to dozví asi až v případě, kdy OSSZ odmítne nemocenské dávky vyplatit a to je už pozdě, protože zaměstnavatel náhradu má vyplacenou. Nevím, jak se toto v praxi řeší.

  • 9. 12. 2010 13:20

    Líba (neregistrovaný)

    Re: Z nemocenské do nového zaměstnání
    Bude po vás chtít vidět zápočtový list z posledního zaměstnání a jelikož mezi koncem vašeho předešlého zaměstnání a nástupem do nového bude přestávka, bude se o to jistě zajímat. Není vaší povinností se registrovat na ÚP, pokud nemáte práci, ale máte povinnost platit ZP, nejste-li pojištěncem státu. Tam by to případně zaměstnavatel také mohl zjistit.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).