Re: Ukončení PP
Pokud šéf chce, aby ten člověk skončil dnes, tak se na tom s ním musí dohodnout. Pokud se nedohodnou, tak ten člověk dnes neskončí, i kdybyste tam stokrát napsali, že jste nespokojení s jeho prací. To byste mu nejprve museli dát písemné napomenutí a stanovit lhůtu na odstranění nedostatků a teprve kdyby stále pracoval nekvalitně, mohli byste mu dát výpověď (s výpovědní dobou) bez odstupného. Pokud ovšem to chcete udělat tak, aby skončil dnes a dát mu odstupné, tak by nejprve musel zaměstnavatel vyhodnotit, že je ten člověk nadbytečný. Pak se s ním dohodnout, že skončí a důvodem pro jeho skončení je nadbytečnost - a takto to sepsat do dohody o skončení. Pak by skončil a náleželo by 3měsíční odstupné. Ale to by zas byl nesmysl tam psát, že jste nespokojení s jeho prací.
Re: Ukončení PP
Zrovna včera jsem četla článek o zápočtových listech (bohužel už nevím na jakém webu) - v zápočtovém listu nesmí být uvedeno pracovní hodnocení a jiné údaje, ale jen základní potřebné údaje o pracovním poměru - datum a způsob ukončení (podle jakého §), doba zaměstnání, srážky apod.
Objednejte si zdarma náš týdenní newsletter. Aktuální články a důležité informace tak budete mít vždy po ruce ve svém mailu.