Vlákno názorů k dotazu Skonto - faktura z EU od Markéta Freiová - Re: skonto - faktura z EU Dobrý den,skonto se...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 23. 11. 2011 15:57

    Markéta Freiová (neregistrovaný)

    Re: skonto - faktura z EU
    Dobrý den,
    skonto se účtuje na výnosový účet 648xxx. O toto skonto se cena zboží na skladě nijak neupravuje a z pohledu DPH to též nemá vliv na snížení odpočtu DPH (reverse charge).
    Skonta a bonusy z členských států EU zákon o DPH prozatím nijak neupravuje.

    Přeji hezký den
    Markéta

  • 23. 11. 2011 16:28

    Vlad

    Re: skonto - faktura z EU
    Já to tedy v zákoně takhle nevidím. Naopak podle §42/7 ZDPH
    "Při pořízení zboží z jiného členského státu, dodání zboží do jiného členského státu, poskytnutí služby osobou registrovanou k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osobou a při dovozu zboží se oprava základu daně provede obdobně podle odstavců 1 až 6."
    přímo říká, že k těmto plněním se chováme stejně. Že ze zaúčtování skonta v tomto případě státu žádné peníze (většinou) díky reverse charge neplynou, není podstatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).