Hlavní navigace

Skonto - faktura z EU

  • (neregistrovaný) 78.80.92.---

    23. 11. 2011 13:05

    Dobrý den,
    zaplatili jsme za fakturu za zboží z Německa o 2 % méně, protože jsme ji uhradili do 14 dnů, což byla podmínka. Ale jak to teď zaúčtovat???DPH počítám z původní částky nesnížené o skonto? Např.
    131/321 100 000,-
    343/395 20 000,
    395/343 20 000,-

    321/648(668) 2 000,-

    A jak by to bylo s naskladněním zboží? Cena za měrnou jednotku se nesnižuje o ty 2 %? Pokud ano, jak to zaúčtovat? Prosím poraďte, nevím si rady.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 11. 2011 15:57

      Markéta Freiová (neregistrovaný) 90.182.134.---

      Re: skonto - faktura z EU
      Dobrý den,
      skonto se účtuje na výnosový účet 648xxx. O toto skonto se cena zboží na skladě nijak neupravuje a z pohledu DPH to též nemá vliv na snížení odpočtu DPH (reverse charge).
      Skonta a bonusy z členských států EU zákon o DPH prozatím nijak neupravuje.

      Přeji hezký den
      Markéta

    • 23. 11. 2011 16:28

      Vlad

      Re: skonto - faktura z EU
      Já to tedy v zákoně takhle nevidím. Naopak podle §42/7 ZDPH
      "Při pořízení zboží z jiného členského státu, dodání zboží do jiného členského státu, poskytnutí služby osobou registrovanou k dani v jiném členském státě nebo zahraniční osobou a při dovozu zboží se oprava základu daně provede obdobně podle odstavců 1 až 6."
      přímo říká, že k těmto plněním se chováme stejně. Že ze zaúčtování skonta v tomto případě státu žádné peníze (většinou) díky reverse charge neplynou, není podstatné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).